Wspólnie uwielbiali Pana

  • Napisany przez:

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dniu 28 czerwca 2019 r. w
Kudowie-Czermnej miało miejsce spotkanie dwóch wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu
Świętym: ,„Niepokalanej&quot” z Górki Klasztornej i ,„Drogi do Boga” z Kudowy -Zdroju.
Spotkanie obu wspólnot rozpoczęliśmy zgromadzeni na Eucharystii w której homilię wygłosił ks. Paweł Ziemkiewicz opiekun wspólnoty „Niepokalanej”.

Po Eucharystii zgromadziliśmy się na modlitwie uwielbienia przy wcześniej przygotowanym ognisku aby tam zawiązać wspólnotę. Po czym nastąpiła Agapa przy wspólnym stole, gdzie w radosnej atmosferze przy posiłku rozmawialiśmy o historii naszych wspólnot i działaniu Boga w naszym życiu. Spotkanie przebiegło w radości i otwartości na współpracę ze sobą, czego owocem było zaproszenie nas przez gości do Górki Klasztornej . Zrodziła się między nami nić przyjaźni, która przedłużała to spotkanie o każdą minutę. Jednakże w duchu jedności powoli kończyliśmy to spotkanie wspólnymi zdjęciami i obrazkami upamiętniającymi to wydarzenie dwóch wspólnot.

Modlitwą uwielbienia i dziękczynienia pożegnaliśmy błogosławieństwem naszych gości. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i umocnieni tym spotkaniem wychodząc na przeciw wierności Słowu Bożemu (J 13, 34-35) : Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.

Ewa Frysiak

zdj. – ks. dr Damian Fleszer

Nasi partnerzy