Wspólnota oazowa „EKG SERCA”

  • Napisany przez:

Wspólnota oazowa „EKG SERCA” w Kamieńcu Ząbkowickim została założona 3 lata temu przez księdza Mariusza Maluszczaka. W oazie każdy uczestnik po ewangelizacji, przyjmuje Jezusa Chrystusa na swojego Pana i Zbawiciela, a później uczestniczy w formacji deuterokatechumenalnej, starając się wypełnić główne założenie Ruchu Światło – Życie jakim jest szukanie światła w Słowie Bożym i wcielania Go w swoje życie.

Przez te 3 lata wielu z nas uczestniczyło w rożnego rodzaju rekolekcjach, aby w okresie letnim pojechać na oazę wakacyjną, podczas której każdy członek Wspólnoty może stać się Nowym Człowiekiem. Po oazie wakacyjnej trwającej 15 dni otrzymujemy stopień Oazy Nowego Życia. Dla naszej lokalnej wspólnoty był to stopień I i II. Nasza Wspólnota na chwilę obecną liczy 15 osób łącznie z księdzem Danielem Kołodziejczykiem. Formujemy się w dwóch grupach: grupa pierwsza, która liczy 5 osób formuje się do III stopnia ONŻ, natomiast grupa druga, który liczy 9 osób formuje się do ONŻ I stopnia. Choć jeszcze do niedawna spotykaliśmy się w czwartki i piątki w Oratorium Sióstr Boromeuszek, to teraz spotykamy się w domach, każdy osobno, ale jednak razem :). Spotkania zaczynamy od wspólnej modlitwy, następnie dzielimy się tym, co przeżywaliśmy przez cały tydzień i przechodzimy do głównej części spotkania, które również kończymy modlitwą.

Na spotkaniach uśmiech nie schodzi nam z twarzy, a poczucie humoru bierze górę. Jednak każdy z nas odczuwa jakiś brak, ponieważ to, że widzimy się przez ekrany komputerów nie zastępuje nam patrzenia na siebie twarzą w twarz. Brakuje nam spotkań, na których mogliśmy być razem na Eucharystii, mieliśmy możliwość pograć w gry planszowe, obejrzeć film, czy pójść na rower.

Dla naszej oazy ważne jest przebywanie razem i świadomość tego, że przy sobie możemy czuć się jak w domu, dlatego mamy nadzieję na szybkie zobaczenie się i wspólnotowe uczestniczenie w Łamaniu Chleba.

Nasi partnerzy