Wybieramy Proboszcza Roku

  • Napisany przez:

Plebiscyt odbędzie się pod honorowym patronatem metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego oraz ordynariusza świdnickiego bp. Ignacego Deca. Plebiscyt rozpoczął się 1 marca, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 24 czerwca. Zwycięzcom zostaną przyznane statuetki Vianney’e w dwóch kategoriach: Nagroda Kapituły oraz Nagroda Słuchaczy. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia ,a 1 maja na stronie radiorodzina.pl zostanie uruchomiona możliwość oddawania głosów na proboszczów.

Radio Rodzina zaprasza parafian do zgłaszania proboszczów z archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej do udziału w plebiscycie „Dolnośląski Proboszcz Roku”.

Aby zgłosić kandydaturę proboszcza, należy wysłać mail na adres plebiscyt@radiorodzina.pl, a w wiadomości podać:

1. imię i nazwisko księdza proboszcza;

2. miejscowość, w której posługuje;

3. wezwanie parafii i jej adres;

4. krótkie uzasadnienie – dlaczego powinien zostać mu nadany tytuł PROBOSZCZ ROKU – charakterystyka dzieł i inicjatyw prowadzonych w parafii.

Dane te zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.radiorodzina.pl, za pośrednictwem której będzie można głosować na wybranych proboszczów. Głosować będzie można także w formie SMS-owej.

Do parafii, z których otrzymamy najwięcej głosów w Plebiscycie, Radio Rodzina przyjedzie z wakacyjnym programem. Przygotujemy reportaże o życiu i działalności wspólnoty parafialnej oraz zaprezentujemy sylwetkę proboszcza na naszej antenie.

Nasi partnerzy