Za tę pamięć wam bardzo dziękuję

  • Napisany przez:

W roku jubileuszowym diecezji świdnickiej, 6 kwietnia na stadionie „Górnika” w Wałbrzychu, już po raz piętnasty zgromadzili się wierni, którzy podczas Mszy św. dziękowali za życie i pontyfikat Jana Pawła II.

Mszy św. przewodniczył długoletni sekretarz i przyjaciel, „świadek świętości papieża Polaka”, kardynał Stanisław Dziwisz, który przesłał zebranym „ze Wzgórza wawelskiego pozdrowienia, od grobu św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona diecezji świdnickiej, erygowanej 15 lat temu przez dziś świętego papieża – w ten sposób Jan Paweł II jeszcze raz połączył Wasze ziemie ze wzgórzem Wawelskim i ze św. Stanisławem, patronem Polski”.

Kardynał dziękując zebranym za pamięć o Ojcu Świętym zaznaczył, że od godziny śmierci Jana Pawła II:”…cały Kościół zaczyna zapisywać nową księgę dyktowanych sercem wspomnień ludzi na całym świecie…” W tym kontekście nie dziwi nas pamięć dzisiejszego pokolenia Polek i Polaków o naszym rodaku. Trudno sobie wyobrazić dzieje ostatnich kilkudziesięciu lat Polski bez niego – bez tego co wniósł nie tylko w życie i misje Kościoła na polskiej ziemi, ale także w życie i dzieje całego narodu, w odzyskaną przez niego wolność i suwerenność”.

Inka Zembrzuska

zdj. Jacek Pawlik

[ngg src=”galleries” ids=”417″ display=”basic_thumbnail”] 

 

Nasi partnerzy