Zaprośmy Jezusa do naszego życia

  • Napisany przez:

Ojciec Święty podczas środowej audiencji zaznaczył, że żłóbek jest własnoręcznie wykonanym obrazem pokoju, dlatego stanowi żywą Ewangelię. Możemy z niego zaczerpnąć naukę na temat sensu życia. Przypomina nam, że Jezus wchodzi w nasze konkretne życie.

„To jest bardzo ważne. Przygotować mały żłóbek w domu, ponieważ to przypomina, że Bóg przyszedł do nas, narodził się dla nas, towarzyszy nam w życiu, jest człowiekiem takim jak my, stał się człowiekiem podobnym do nas. W codziennym życiu nie jesteśmy już sami” – podkreślił Papież.

„On mieszka pośród nas. Nie zmienia spraw w magiczny sposób, ale jeśli Go przyjmiemy, każda rzecz może się zmienić. Życzę wam, aby wykonanie żłóbka było okazją do zaproszenia Jezusa do waszego życia. Kiedy przygotowujemy żłóbek w domu, to tak jakbyśmy otwierali drzwi i mówili: Jezu, wejdź i ukonkretniali tę bliskość, to zaproszenie, aby On wszedł do naszego życia. Ponieważ jeśli On mieszka w naszym życiu, ono się odradza. A jeśli życie się odradza, to jest prawdziwe Boże Narodzenie. Radosnych Świąt dla wszystkich”

źródło – Vatican news

zdj. – Pixabay

Nasi partnerzy