Brat Elia w głuszyckiej parafii

  • Napisany przez:

Zapraszamy na spotkanie z Bratem Elia – włoskim stygmatykiem, które odbędzie się 27 lipca w parafii pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy.
O godzinie 12.00 odbędzie się modlitwa różańcowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, natomiast o godz. 13.00 Msza św.

Cataldo Elia urodził się 20 lutego 1962 r. we Włoszech. Według opowieści jako małe dziecko nie przyjmował pokarmów przez cały Wielki Post, widywał anioły i Maryję. Wielokrotnie zawożono go do szpitala, ale lekarze nie mogli stwierdzić żadnej choroby.

Jako 18-latek wstąpił do nowicjatu kapucynów. Podczas nauki w obecności braci otrzymał stygmaty. Przez wiele miesięcy nie godził się na ich przyjęcie, ale ostatecznie przekonała go do tego Maryja.

Dzięki jego wstawiennictwu modlitewnemu chorzy odzyskują zdrowie. Wiąże się z nim także ciekawa historia zdjęcia Jezusa, które Chrystus sam polecił wykonać na dowód dla wiernych.

Brat Elia rozmawia z o. Pio, który nazywa go „osiołkiem Jezusa”, wskazując na rolę niesienia Boga ludziom. Według wypowiedzi brata, jest on kontynuatorem orędzia głoszonego przez świętego kapucyna. Swoje cierpienie oddaje za cierpiące dusze.

zdj. – wikipedia.pl

 

Nasi partnerzy