Rozpoczęcie Misji Świętych w Kościele Świętych Aniołów Stróżów

  • Napisany przez:

W sobotę 25 września o godzinie 18:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Misji Świętych w wałbrzyskiej kolegiacie pw NMPB i Świętych Aniołów Stróżów.

Ojcowie Redemptoryści przyjęli stuły podczas oficjalnego obrzędu rozpoczęcia Misji Świętych, czym potwierdzili swoją gotowość do działań na rzecz parafii i przybyłych do Kościoła wiernych. Zapalono Paschał, symbol Jezusa Zmartwychwstałego, odmówiono modlitwy i odprawiono uroczystą Mszę Świętą z udziałem wikarych, ks. proboszcza i ks. prałata Warmińskiego.
Kazanie dotyczyło ogólnie pojętego DOBRA. Dobra, jakie jest w każdym człowieku, w każdym z nas. Dobro wybieramy – my, ludzie. Wybieramy dobro lub zło. To od nas zależy, w którą stronę pójdziemy, jakie słowa wybierzemy, którą z dróg obierzemy. To my decydujemy, świadomie lub nie świadomie.
Jedyną właściwą drogą jest Jezus Chrystus – to On wskazuje nam, jak postępować, co mówić i czy mówić, jak się zachować. Daje nam upomnienie, karę, unosi się gniewem lub wręcz przeciwnie obdarza uśmiechem, radością, życzliwością. Zawsze w miłości. Niezależnie od dokonanego czynu – zawsze w MIŁOŚCI. 

Nasi partnerzy