ŚDM w Panamie

  • Napisany przez:

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38).

Pierwszy raz w historii, Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Ameryce Środkowej. Jak zaznaczył Papież Franciszek, trzeba być „Kościołem, który wychodzi i spotyka się z drugim człowiekiem”. Maryja jest drogą prowadzącą do Jezusa, a Panama posłuży jako środek, aby się z Nim spotkać w 2019 roku.

14 maja 2017 podczas mszy świętej w hali Arena im. Roberto Durana zaprezentowano logo ŚDM w Panamie. Stylizowany zarys Kanału Panamskiego na tle granic tego kraju, krzyż pielgrzymi oraz zarys postaci Maryi z 5 gwiazdami nad Jej głową, a wszystko to ujęte w kształcie serca.Całe logo naznaczone jest symboliką Maryi, a Matka Boża – jako Gwiazda oraz Most świata i Serce wszechświata – jest w jego centrum. Pięć gwiazd symbolizuje pięć kontynentów, z których przybędzie młodzież do Panamy.

Autorką logo jest studentka architektury Ambar Calvo.

3 lipca 2017 (czasu panamskiego) został zaprezentowany hymn ŚDM: „ Niech Mi się stanie według słowa Twego”, którego autorem jest panamski katechista i kantor, Abdiel Jiménez.

Znani są także patroni ŚDM w Panamie. Wśród nich jest św. Jan Paweł II, św. José Sánchez del Rio, św. Juan Diego, bł. s. María Romero Meneses, bł. Oscar Arnulfo Romero, św. Jan Bosko, św. Marcin de Porres, św. Róża z Limy.

 

 

Nasi partnerzy