Zbiórka na iluminację wambierzyckiej bazyliki

  • Napisany przez:

Wambierzyccy franciszkanie z Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny rozprowadzają cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na remont sanktuarium. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii, w sklepiku czy w punkcie Ruchomej Szopki. Zbiórka funduszy przeznaczona będzie na opłacenie prac związanych z instalacją elektryczną przy elewacji bazyliki.

Ofiarę na instalację elektryczną można złożyć do skarbony przy bocznym ołtarzu, w zakrystii lub wpłacając dowolną sumę poprzez stronę internetową – zrzutka.pl. Dla darczyńców, którzy wpłacą kwotę powyżej 500 zł, przygotowaliśmy pamiątkowe żarówki z certyfikatem potwierdzającym autentyczność. Pamiątkowe żarówki można odebrać w zakrystii, sklepiku lub w Domu Pielgrzyma. Nabyta, pamiątkowa żarówka oraz certyfikat upoważniają także do jednorazowego  „zażyczenia sobie” – w dowolnym czasie – iluminacji bazyliki. Można także nabyć na raty.

22 lutego 1936 roku, papież Pius XI nadał kościołowi w Wambierzycach tytuł bazyliki mniejszej. Jest to tytuł honorowy, który otrzymują kościoły wyróżniające się wartością zabytkową, albo ze względu na swoje walory liturgiczne bądź duszpasterskie. 17 sierpnia 1980 roku miało miejsce największe i najdonioślejsze wydarzenie w kilkusetletniej historii sanktuarium wambierzyckiego – figurka Matki Bożej ukoronowana została koronami papieskimi na Wambierzycką Królową Rodzin.

 

 

źródło – wambierzyce.pl

Nasi partnerzy