W Akcji 24 Portal Katolicki

Majowy numer magazynu "W Akcji"

Nowy, jak zawsze bezpłatny, majowy numer magazynu „W Akcji” już w parafiach! Zapytaj swojego proboszcza!

Drodzy Czytelnicy!

Z radością oddajemy w Wasze ręce kolejny numer gazety „W Akcji”. Na pierwszych stronach znajdziecie obszerny artykuł poświęcony I Synodowi Diecezji Świdnickiej. To ważne wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi w naszej wspólnocie diecezjalnej oraz wskazanie nowych dróg duszpasterskich na przyszłość. 

a newspaper with a picture of a door and a man's face

Synod, Boże Ciało i Cuda Eucharystyczne

W kontekście wezwania synodalnego “Patrzmy na Jezusa” przypominamy genezę nadchodzącego święta Bożego Ciała i Cuda Eucharystyczne w Polsce i na świecie.

Rocznica Konstytucji 3 Maja

W tym numerze nie zabraknie również historycznych odniesień. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zapraszamy do refleksji nad pozycją Kościoła Katolickiego w tym fundamentalnym akcie prawnym. Jakie znaczenie miała ta Konstytucja dla naszej wiary i narodowej tożsamości? Jakie lekcje możemy wyciągnąć z historii na dzień dzisiejszy? Czy dostrzegamy związek między datą ogłoszenia Konstytucji 3 Maja a świętem Maryi Królowej Polski? Czy osłabianie pozycji Kościoła Katolickiego rzeczywiście wzmacnia nasze państwo? Twórcy Konstytucji 3 Maja byli raczej przeciwnego zdania.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

W rozmowie z posłem Michałem Dworczykiem poruszamy aktualne tematy społeczne i polityczne. Jego spostrzeżenia i doświadczenia stanowią cenny wkład w dyskusję o roli Kościoła w dzisiejszym społeczeństwie. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego i ważne decyzje, kto powinien reprezentować nasz region w Brukseli.

Świat: USA, Mołdawia, muzyka chrześcijańska

W numerze przyglądamy się Stanom Zjednoczonym, gdzie pierwsza próba stworzenia katolickiej sztucznej inteligencji zakończyła się buntem wirtualnego księdza. Zaglądamy do Mołdawii, gdzie od wieków żyje polska społeczność katolicka, której przyszłość jest pod znakiem zapytania. W artykule o muzyce chrześcijańskiej, postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, czym naprawdę jest ta forma ekspresji wiary. Jakie są jej korzenie, jakie ma znaczenie dla współczesnych wiernych i w jaki sposób może nas inspirować do głębszego przeżywania naszej relacji z Bogiem?

ks. Jakub Klimontowski Redaktor Naczelny Magazynu W Akcji

Zachęcamy do lektury i refleksji nad treściami zawartymi w tym numerze. Niech każdy artykuł stanie się dla Was inspiracją do działania i pogłębiania wiary.

W Chrystusie,

Ks. Jakub Klimontowski  – Redaktor Naczelny

wAkcji24.pl | Kultura | NSS | 19.05.2024

Zachęta do Refleksji

Magazyn "W Akcji" - inspiracja do Działania i Pogłębiania Wiary