Wenanty Katarzyniec czeka! Są takie miejsca, które szczególnie dotykają serca i pozwalają odnaleźć spokój, gdy życie staje się zbyt intensywne. Domostawa oraz Kalwaria Pacławska to właśnie takie przestrzenie – pełne ciszy, modlitwy i głębokiej duchowości. Biuro podróży Arche Travel zaprasza na jednodniową pielgrzymkę, podczas której uczestnicy będą mieli okazję oddać się refleksji i zawierzyć swoje intencje wyjątkowym orędownikom.

Wenanty Katarzyniec – z pielgrzymką do katolickiego “specjalisty od finansów”

Wenanty Katarzyniec i Matka Boża Słuchająca. Wyjątkowa pielgrzymka z Arche Travel

Biuro podróży Arche Travel organizuje na wyjątkową jednodniową pielgrzymkę do Domostawy i Kalwarii Pacławskiej – miejsc pełnych duchowej głębi i religijnego znaczenia. To doskonała okazja, by wspólnie przeżyć wyjątkowy czas modlitwy, refleksji i spotkania z historią wiary.

Program wyjazdu 

– 04:00 – Wyjazd spod Katedry w Świdnicy  

– 11:00 – Udział w uroczystej Mszy Świętej w Domostawie  

– Po Mszy – Przejazd do Kalwarii Pacławskiej, by pokłonić się Matce Bożej oraz odwiedzić grób sługi Bożego ojca Wenantego Katarzyńca

– ok. 18:00 – Wyjazd w kierunku Świdnicy  

– ok. 24:00 – Planowany powrót

Koszt wyjazdu: 190 zł/os.  

W cenie:  

  • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Świdnica – Domostawa – Świdnica 
  • Ubezpieczenie NNW

Rezerwacja i kontakt:  

Telefon: +48 786 116 341  

E-mail: biuro@archetravel.pl  

Adres: ul. Długa 60, 58-100 Świdnica  

Arche Travel

Rekordowe wyniki finansowe polskich banków w 2024 r. Jak banki zarabiają na nas?

W 2024 roku polski sektor bankowy osiągnął imponujący wynik finansowy netto na poziomie 42 miliardów złotych, co stanowi wzrost o 51,9% w porównaniu z 27,6 miliardami złotych w 2023 roku. Ta znacząca poprawa jest efektem m.in. wyższego wyniku z tytułu odsetek oraz...

Wenanty Katarzyniec – z pielgrzymką do katolickiego “specjalisty od finansów”

Pielgrzymka z Arche Travel. Wenanty Katarzyniec - specjalista od finansów

Wenanty Katarzyniec urodził się 7 października 1889 roku w miejscowości Obydów w Galicji (dzisiejsza Ukraina) jako syn skromnych, wiejskich rolników.  Od najmłodszych lat Wenanty Katarzyniec był radością swoich rodziców – posłuszny, pracowity, pobożny i skromny. Przez całe życie franciszkańskie Wenanty wykazywał się skromnością, oddaniem i ścisłym przestrzeganiem reguł zakonnych. W 1914 r. przyjął święcenia kapłańskie, pragnąc zostać dobrym kapłanem, a jego oddanie w pracy duszpasterskiej szybko zyskało mu szacunek parafian.

Po śmierci ojca Wenantego jego reputacja jako orędownika w trudnych sytuacjach zaczęła się szybko szerzyć, szczególnie wśród ludzi borykających się z problemami materialnymi. Choć Katarzyniec żył w skrajnej biedzie, a nawet chorując, nie przestawał pomagać innym, to do dziś jego postać przywołuje na myśl wsparcie w problemach finansowych. Wiele osób uważa go za swoistego patrona w finansowych tarapatach, a modlitwy kierowane do niego przynoszą często oczekiwane rezultaty.

Ojciec Wenanty Katarzyniec, żyjąc w zgodzie z franciszkańskimi ideałami ubóstwa i pokory, po śmierci stał się symbolem duchowego wsparcia dla tysięcy wiernych. Dziś, kiedy życie wielu osób jest pełne napięć i niepewności, postać tego cichego franciszkanina przypomina o mocy wytrwałości i modlitwy. Wielu ludzi odnajduje w nim przyjaciela i pomocnika, wierząc, że jak sam powiedział przed śmiercią: „Po śmierci dużo zrobię dla Zakonu”. Cóż, wydaje się, że jego misja wykracza daleko poza to skromne zdanie – dziś ojciec Wenanty Katarzyniec wspiera tysiące ludzi, którym oferuje nie tylko modlitwę, ale i nadzieję na lepsze jutro.

Wenanty Katarzyniec

Diana Paulińska: Seksualność to nie tylko akt fizyczny [wywiad w-Akcji]

Rozmowa z Dianą Paulińską psychologiem, seksuologiem, terapeutą, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Terapii IL SENSO,  prelegentką tegorocznej edycji konferencji “Córka Króla” w Strzegomiu [Wywiad ukazał się w numerze 2-3/2025 Miesięcznika Katolickiego...

Wenanty Katarzyniec – z pielgrzymką do katolickiego “specjalisty od finansów”

Pielgrzymka z Arche Travel. Cudowny Obraz Matki Bożej Słuchającej

Obraz Matki Bożej Słuchającej, znany z wielu łask, był czczony już w XVII wieku w kościele franciszkanów w Kamieńcu Podolskim. Modlili się przed nim wybitni polscy wodzowie i władcy, tacy jak hetmani Stanisław Żółkiewski i Stefan Czarniecki, książę Jeremi Wiśniowiecki, król Jan Kazimierz i król Jan III Sobieski. 

W 1672 roku, gdy Turcy zdobyli Kamieniec, sprofanowali kościół, urządzając w nim stajnię, a święte przedmioty wyrzucili. Obraz Matki Bożej rozkazem dowódcy tureckiego wrzucono do rzeki Smotrycz. Chociaż nie wiadomo dokładnie, co się z nim później działo, franciszkanie próbowali go odzyskać, podobnie jak mieszkańcy miasta, komisarze twierdzy i biskup kamieniecki. Jednak syn fundatora Kalwarii, Stanisław Fredro, nie zgodził się na jego zwrot, twierdząc, że jego ojciec odkupił obraz od Turków i przekazał do Kalwarii.

Obraz pozostał więc w Kalwarii, gdzie szybko zaczął słynąć cudami. Pierwszy cud miał miejsce w 1685 roku, kiedy kościół ocalał z pożaru. W XVIII wieku kult Matki Bożej Kalwaryjskiej rozwijał się intensywnie – zanotowano ponad 50 cudów. W XIX wieku również odnotowywano kolejne nadzwyczajne wydarzenia, m.in. uzdrowienie osoby z Sanoka, uratowanie robotników i ocalenie topiącej się kobiety. W 1867 roku artysta Jan Bieszczad uwiecznił niektóre z tych cudów na specjalnej tablicy.

W 1882 roku papież Leon XIII zatwierdził koronację cudownego obrazu, która odbyła się 15 sierpnia tego samego roku. Korony papieskie ufundował hrabia Józef Tyszkowski, a uroczystości przewodniczył biskup Łukasz Solecki.  W 1968 roku obchodzono 300-lecie istnienia Kalwarii Pacławskiej. W uroczystościach uczestniczył kardynał Karol Wojtyła, który wygłosił kazanie i odprawił Mszę Świętą. W 1982 roku, w stulecie koronacji, odbyła się wielka procesja z obrazem, która była wyrazem żywego kultu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Pielgrzymka organizowana przez Arche Travel to nie tylko wyjazd – to szansa na doświadczenie Bożej obecności i spotkanie z tym, co najpiękniejsze w duchowej tradycji naszego narodu. Modlitwa przy grobie Ojca Wenantego Katarzyńca i zawierzenie intencji Matce Bożej Słuchającej zostają w sercu na długo, niosąc światło na dalsze dni.

wAkcji24.pl | Podróże|Maria Nicińska, źródło: Arche Travel| zdjęcia: grób o. Wenantego Katarzyńca Wikimedia Commons, Kalwaria  Pacławska Goku 122 Wikipedia|  07.04.2025

Kościół na Ślęży. Niezwykły obiekt sakralny pośrodku śladów dawnych cywilizacji słowiańskich

Kościół na Ślęży to wyjątkowe miejsce o bogatej i wielowiekowej historii, której początki sięgają XII wieku. Wówczas, za panowania Bolesława III Krzywoustego, komes Piotr Włostowic sprowadził na Ślężę zakon augustianów, oddając im Górę Ślężę oraz fundując świątynię i...