Sudecki Uniwersytet Ludowy

  • Napisany przez:

W ostatnim czasie grupa osób z terenu Dolnego Śląska, wzięła udział w zajęciach w ramach Sudeckiego Uniwersytetu Ludowego.

Osoby miały okazję uczestniczyć w kursie dziennikarskim. Na zajęciach z fotografem była możliwość poznania techniki robienia zdjęć do fotoreportażu czy też zdjęć w plenerze.

W  ramach SUL odbyło się seminarium o obecnej sytuacji ekologicznej w Polsce i na świecie. Głównym celem seminarium jest wymiana doświadczeń, budowanie wspólnoty, stawianie hipotez i ich weryfikacja.

Zostały także przeprowadzone warsztaty kulinarne i ruchowe „zdrowy senior, aktywny senior”, na których uczestnicy mieli możliwość przespacerowania się ścieżką zdrowia znajdującą się w Polanicy-Zdroju. Seniorzy mieli możliwość zaczerpnięcia świeżego, górskiego powietrza, a także okazję do pozbierania jesiennych skarbów natury, które będą wykorzystane w następnych warsztatach.

Wszystkie zaproponowane formy edukacyjne SUL, są zgodne z celami programowymi, a więc umożliwiają rozwój osobisty , zawodowy, przyczyniają się do wzrostu aktywności obywatelskiej, wpływają na rozwój społeczności lokalnych, a także uwieczniają i opierają się na przekazywaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Sfinansowano że środków Rządowego Programu wspierania rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Nasi partnerzy