Pierwsza Komunia Święta

  • Napisany przez:

Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć- słowa Św. Stanisława Kostki towarzyszyły dzieciom w tym ważnym dla nich Dniu Pierwszej Komunii Świętej. To właśnie Św. Stanisław Kostka stał się patronem dzieci, które w słupieckiej świątyni pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, po miesiącach przygotowań, w piękną, słoneczną majową niedzielę, w Święto Zesłania Ducha Świętego, po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.

Dziewczynki i chłopcy w białych albach, a przy nich rodzice, którzy przed wejściem do Kościoła błogosławią swoje dzieci, które już za chwilę w kruszynie chleba, w tym najświętszym białym opłatku obejmą i przytulą Pana Jezusa. Wzruszeni rodzice proszą ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna o udzielenie dzieciom Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta koncelebrowana Eucharystia nadaje wyjątkowy ton tej chwili.

Przy ołtarzu nasz ks. Proboszcz Krzysztof, ks.Marcin oraz gościnnie brat Sylvan i ks. Wojciech Iwanicki. W wygłoszonym słowie ks. Krzysztof podkreślił, jak ważnym jest, że Dzień Pierwszej Komunii Świętej przypada w Uroczystość Ducha Świętego. Gromadzimy się w naszym słupieckim wieczerniku prosząc o Ducha Świętego, by dzieci pierwszokomunijne każdego dnia, nie tylko dzisiaj dawały świadectwo wiary, poprzez modlitwę, udział w Mszy Św., częstą spowiedź i piękne życie. O to świadectwo wiary proszeni są rodzice i bliscy, księża i katecheci, wychowawcy i nauczyciele. A pomóc ma w tym obrany patron nie tylko na Pierwszą Komunię, ale na całe życie- Św. Stanisław Kostka, którego krótką historię życia przybliżył ks. Krzysztof. Zwracając się do rodziców, prosił by wychowywali swoje dzieci tak, jak rodzice Św. Stanisława Kostki, w głębokiej wierze, skromności i uczciwości.

A Was drogie dzieci proszę, abyście codziennie od dzisiaj bardzo pragnęły Pana Jezusa w swoim sercu, abyście często do Niego przychodziły, by udział w Mszy Św. był dla Was czymś najważniejszym. Powtarzając za ks. Proboszczem słowa modlitwy, dzieci prosiły o to Świętego Patrona. Św. Stanisławie Kostko, my dzieci prosimy Cię o modlitwę za nas, żebyśmy zawsze kochali Boga, prosimy o dobre oceny i o wszystko , co zmierza ku dobremu. Amen. Modlitwa wiernych, którą mogliśmy usłyszeć z ust dzieci, procesja z darami do Ołtarza i nadszedł tak długo oczekiwany moment, wyjątkowa chwila, kiedy dzieci przyjęły pod postacią Chleba, w maleńkim Białym Opłatku Pana Jezusa do swojego serca. Za Dar Pierwszej Komunii Świętej serdeczne podziękowania złożyli rodzice ks. Proboszczowi, kapłanom naszej parafii i katechetom. Wiersze i życzenia popłynęły z dziecięcych ust jako wyraz wdzięczności dla rodziców i tych wszystkich, którzy sprawili, że ten dzień był tak piękny. Na zakończenie uroczystości zabrzmiało  wzruszające Alleluja w wykonaniu dzieci. Wyjątkowe słowa piosenki i biała róża trzymana w górze w dziecięcych rączkach – to podziękowanie mamusiom i tatusiom za dar życia i miłości, za ten dzisiejszy dzień, za tę chwilę, kiedy rozpoczęła się ich podróż z Panem Jezusem, najlepszym Przyjacielem.

Agnieszka

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”197″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy