Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Rozpoczął się nabór wniosków o nowe stypendia. Wstępna rekrutacja potrwa do 10 stycznia 2025 roku. Stypendia są możliwe dzięki życzliwości darczyńców, którzy wspierają zbiórkę organizowaną podczas obchodów Dnia Papieskiego. Nie przegap tej szansy!

Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: trwa nabór wniosków

Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Złóż wniosek do 10 stycznia 2025 r.

O nowe stypendium mogą ubiegać się uczniowie od VII klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia nauki w szkole ponadpodstawowej. Kandydaci muszą spełnić następujące kryteria:

– Zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła,  

– Odpowiednia średnia ocen: nie niższa niż 4,8 dla uczniów szkoły podstawowej oraz 4,5 dla uczniów szkół średnich (na zakończenie roku szkolnego 2023/2024),  

– Dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczać 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto z 2023 roku, co obecnie wynosi 3010,00 zł (szczegółowe informacje dotyczące sposobu wyliczenia są dostępne na stronie www.dzielo.pl),  

– Zamieszkanie w miejscowości liczącej do 20 tysięcy mieszkańców,  

– Pozytywne opinie od księdza proboszcza, katechety oraz wychowawcy,  

– Szczególne osiągnięcia w takich dziedzinach jak nauka, sport lub wolontariat.

Wszelkie pytania dotyczące uzyskania stypendium można kierować mailowo do koordynatora Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Archidiecezji Lubelskiej, ks. Mateusza Wójcika (ks.mateusz.wojcik@dzielo.pl).

Dodatkowe informacje na temat funduszu stypendialnego można znaleźć na stronie www.dzielo.pl.

Na stronie internetowej Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia jest bardzo jasno, ściśle określony regulamin, kto może się ubiegać o stypendium, jakie musi spełnić kryteria, warunki, więc też nie wystarczy tylko, jak to się mówi, pochodzić z biednej rodziny, ale też trzeba się uczyć odpowiednio, ale też trzeba rokować nadzieję. Ja pamiętam, że czasem indywidualnie już rozpatrując takie wnioski, też prosimy o interwencję zarząd Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, żeby jakby dał szansę, że ktoś, kto rozpoczął na przykład, dobrze się uczył w klasie siódmej, w klasie ósmej, ale poszedł do nowej szkoły i w nowej szkole okazało się, że trochę jakby jego możliwości też osłabły.

Ale z czasem okazuje się, że to jest trochę też złudne, bo nowe środowisko, nowi nauczyciele, nowe treści, zupełnie czasem nowy język komunikowania się z nauczycielami. Więc przedłużamy to stypendium po to, żeby przetrzymać jakby taki trudny okres. Ale warto i zachęcam też, zwłaszcza,że w tym roku, mogę to powiedzieć dzisiaj głośno, otrzymamy 10 stypendium więcej dla osób, które wywodzą się ze środowisk powodziowych. Więc zachęcam też nauczycieli, dyrekcję szkół, ale też i nauczycieli religii, katechetów, żeby poprzez swoich duszpasterzy starać się o takie stypendia i niech tych wniosków spływa jak najwięcej. Chcemy naprawdę pomagać.– bp Marek Mendyk

Ks. Grzegorz Wołoch: Chrzest święty dzieci – wielki dar i jeszcze większa odpowiedzialność rodziców

Ks. Grzegorz Wołoch: Chrzest jest nie tylko darem, który otwiera drzwi do życia w łasce Bożej, ale także zobowiązaniem dla rodziców i chrzestnych. To oni, prosząc o chrzest dla dziecka, biorą na siebie odpowiedzialność za jego duchowe wychowanie i prowadzenie w wierze...

Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: trwa nabór wniosków

Biskup Świdnicki Marek Mendyk o możliwościach, jakie daje stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dzięki temu ktoś na przykład nauczył się do perfekcji grać na instrumencie, ktoś inny posługuje się świetnie językami obcymi, ktoś inny odkrył jeszcze inne talenty, charyzmaty, którymi, co jest też ciekawe, oni nie zatrzymują ich dla siebie, tylko dzielą się z innymi.

Miałem kiedyś przyjemność poznać dziewczynę z Podhala, która miała ciekawe pragnienie, żeby skończyć wyższą szkołę morską w Gdyni. Wszyscy się dziwili, dlaczego z Podhala i dlaczego morze, dlaczego Gdynia… Ale na tym jakby jej marzenia się jeszcze nie kończyły. Jej wielkim pragnieniem było zdobyć szlify oficerskie na łodziach podwodnych, czego my czasem, patrząc z boku, trochę nie rozumieliśmy… Ale ta dziewczyna miała takie ambicje, miała takie plany, miała swoje marzenia.

Dzisiaj, kiedy czasem spotykamy się przy okazji obozów, ale też i świadectw, które się pojawiają przy okazji spotkań stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, patrzymy na tę już kobietę, która zrealizowała swoje marzenia. Nie tylko osiągnęła to, co chciała, ale dzisiaj jest jedną z nielicznych kobiet w świecie, które są pierwszymi oficerami czy nawigatorami na łodziach podwodnych.

Jest ogromna rzesza ludzi po studiach (byłych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – przyp. red.), którzy angażują w życie społeczne, życie kulturalne, publiczne. Myślę, że jest ogromny pożytek i to jest też wielki dar. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to jest taki strzał w dziesiątkę.– bp Marek Mendyk

Czym jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia? Kto może zdobyć jej stypendium? Biskup Świdnicki Marek Mendyk, Członek Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wyjaśnia wszystko w rozmowie z Redaktorem Naczelnym „w-Akcji” ks. Jakubem Klimontowskim. Obejrzyj całą rozmowę:

Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: trwa nabór wniosków

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia: jak powstał żywy pomnik Jana Pawła II?

Idea stworzenia Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku. Rok później, z inicjatywy Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, do życia została powołana Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia jako organizacja, której działalność ma na celu upamiętniać pontyfikat św. Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Od marca 2005 roku Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. 

Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest rokrocznie Dzień Papieski. Towarzyszy mu zbiórka kościelna oraz publiczna na fundusz stypendialny. W organizacji obchodów Fundację wspiera Ogólnopolski Komitet Organizacyjny.

W 2001 roku Fundacja zorganizowała dla stypendystów pierwszy obóz formacyjnointegracyjny. Odbył się on w pięciu miastach: Ełku, Kołobrzegu, Przemyślu, Serpelicach nad Bugiem oraz Świętej Katarzynie. Wówczas stypendia otrzymywało 500 młodych ludzi z 5 diecezji: drohiczyńskiej, ełckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, przemyskiej i radomskiej. Po kilku latach, w 2007 roku, formuła obozu uległa zmianie. Jeden obóz podzielono na dwa według kategorii wiekowej: jeden dla gimnazjalistów i licealistów, a drugi dla studentów. Rok później zorganizowano jeszcze jeden obóz – dla maturzystów. 

Od tamtej pory każdego roku w okresie wakacyjnym organizowane są trzy obozy łącznie dla około 2300 stypendystów z całej Polski.

Stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia to niepowtarzalna szansa na rozwój i realizację swoich pasji. Dzięki wsparciu darczyńców oraz organizacji Dnia Papieskiego fundacja pomaga młodym, zdolnym ludziom spełniać ich marzenia i pokonywać trudności. Nie czekaj do ostatniej chwili – złóż wniosek już teraz i zawalcz o swoją przyszłość! Pamiętaj, termin mija 10 stycznia 2025 roku.

Kontrowersyjna świątynia w Warszawie. Czy tak będą teraz wyglądać Kościoły?

Kontrowersyjna świątynia w Warszawie. Pod koniec czerwca 2024 roku w Warszawie na Białołęce oficjalnie oddano do użytku nowy kościół pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej. Świątynia, poświęcona przez biskupa Romualda Kamińskiego 29 czerwca, powstała przy ulicy...

wAkcji24.pl | Kultura |Maria Nicińska, źródło: dzieło.pl|  19.12.2024

Kevin sam w domu, ale nie sam w Kościele [TYLKO U NAS]

Ulubiony przez Polaków film “Kevin sam w domu” to być może ostatni film Hollywood, gdzie Święta Bożego Narodzenia są prawdziwe.