Tajemnica Fatimska i Moc Nabożeństw Fatimskich

Tajemnica Fatimska – Dlaczego to właśnie 13 dzień miesiąca jest tak ważny? Nabożeństwa fatimskie odprawiane są 13. dnia miesiąca od maja do października. Miłość do Matki Bożej Fatimskiej nieprzerwanie się rozprzestrzenia, miejsc kultu przybywa.

Historia Objawień

Poznaj historię objawień, które zaczęły się 13 maja 1917 roku i trwały przez sześć miesięcy.

Znaczenie 13 Dnia

Dlaczego Matka Boża wybrała właśnie 13 dzień miesiąca na swoje objawienia?

Wpływ na Kulturę

Zrozum, jak objawienia fatimskie wpłynęły na kulturę i praktyki religijne na całym świecie.

Tajemnica Fatimska: Prośba Maryi

 

Matka Boża w swoich objawieniach z maja 1917 r. powiedziała:

„Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”.

 

Dzień ten został wybrany jako dzień objawień. Prośba zawiera konkretne ramy czasowe i dała szansę na poznanie Maryi i jej życzeń.

Ostatnie objawienie fatimskie

Po ostatnim objawieniu 13 października 1917 r. podczas przesłuchania przez ks. dr. M. Formigão nawiązał się z Łucją następujący dialog:

” – Myślisz, że jeszcze się ukaże? 

– Nie liczę już na to, że Ją zobaczę. Nic mi nie powiedziała na ten temat.

– Czy zamierzasz wrócić do Cova da Iria 13 dnia przyszłego miesiąca?

– Nie, proszę pana.

– Pod jakim wezwaniem chce, żeby zbudowano Jej kaplicę w Cova da Iria?

– Powiedziała dziś, że jest Matką Bożą Różańcową.

– Czy chce, żeby przychodziło tu wielu ludzi ze wszystkich stron świata?

– Nie dała żadnego polecenia na ten temat.”

Tajemnica Fatimska. Nabożeństwa Fatimskie

 Nabożeństwa Fatimskie

 Zatem od początku kult fatimski związany był właśnie z 13. dniem miesiąca, ponieważ właśnie tego konkretnego dnia Matka Boże objawiała się dzieciom. Papieskie pielgrzymki Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka do Fatimy miały miejsce tego konkretnego dnia miesiąca. Dodatkowo 13 maja dokonano zamachu na Jana Pawła II, w rocznicę objawień fatimskich. To ożywiło tradycje nabożeństw. Piękna Pani powiedziała o końcu wojny i ostrzegła przed drugą- jeszcze gorszą i bardziej groźną. Wzywała do codziennego odmawiania różańca, prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, o Komunię św. wynagradzającą. W objawieniach Matka Boża mówi do każdego z nas: 

“Przyszłam upomnieć ludzi, aby odmienili swoje życie….

Pokutujcie i nawracajcie się.

Módlcie się, módlcie się wiele.

Odmawiajcie codziennie różaniec.

Czyńcie ofiary za grzeszników.

Pomóżcie zwyciężyć Memu Niepokalanemu Sercu.” 

"Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte coraz to nowym pokoleniom. Ku coraz to nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo." - Jan Paweł II, 13 maja 1982 r., Fatima

Tajemnica Fatimska. Znaczenie orędzia dla współczesnego świata

Dane jest nam żyć w czasach, w których wypełniają się zapowiedzi z Fatimy, mówiące o tryumfie Niepokalanego Serca Maryi. Orędzie fatimskie wzywa do nawrócenia, modlitwy, pokuty i ofiarowaniu się Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to droga prowadząca prosto do wieczności z Bogiem, uniknięcia kary, ponieważ jak Maryja wielokrotnie powtarzała – ludzkość zbyt mocno obraziła Boga.

0 c7798056 c854 498c ba77 e85b800968b7

Tajemnica Fatimska. Jak wypełnić prośby z przesłania?

Nabożeństwo fatimskie na stałe wpisało się w naszą świadomość. Potrzebny jest wspólny wysiłek, by wykonać prośby Maryi z przesłania fatimskiego. Tak jak powiedziała mała Hiacynta do Łucji:

 „Już niedługo pójdę do nieba. Ty tu zostaniesz, aby ludziom powiedzieć, że Bóg chce wprowadzić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Kiedy nadejdzie czas, aby o tym mówić, nie kryj się. Powiedz wszystkim ludziom, że Bóg daje nam łaski za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, że ludzie muszą je uprosić przez to Serce, że Serce Jezusa chce, aby obok Niego wielbiono Niepokalane Serce Maryi”.

Zepnijmy więc klamrą Nabożeństwo Fatimskie 13. dnia miesiąca, codzienne odmawianie różańca i pierwsze soboty miesiąca. Uczyńmy to z miłości do Pięknej Pani.

Nabożeństwa Fatimskie zaczynają się już dziś, 13 maja. Ruszmy więc ze świecami w dłoni w procesji wokół kościoła za naszą Mateńką!

wAkcji24.pl Wiara  /Maria Nicińska/ źrodło 13.05.2024