Motto 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” to „Tu muzyka i medycyna mówią jednym językiem”. Jest to autorski projekt profesora Henryka Skarżyńskiego – światowej sławy otolaryngologa i autorytetu medycznego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Światowe Centrum Słuchu, Polskie Radio. Partnerami byli Instytut Narządów Zmysłów, Med El, Po pierwsze zdrowie i Fundację Profesora Skarżyńskiego Słyszę. 

Co to jest Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”?

Międzynarodowe Festiwale Muzyczne Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” są corocznym muzycznym i naukowym świętem. Uczestniczą w nim osoby z implantami słuchowymi. Podczas wydarzenia mogą one zademonstrować swoje umiejętności instrumentalne i wokalne. W Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, zarówno amatorzy, jak i profesjonalni muzycy.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” – jaki program?

Na program 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” złożyły się bieżący: występy kwalifikacyjne przed Jury, warsztaty muzyczne i sceniczne, występy muzyczne uczestników Festiwalu, Konferencja naukowo–szkoleniowa „Sztuka w leczeniu, zasada i nauka” oraz Koncert Galowy z Laureatów. Wydarzenie odbyło się w formie stacjonarnej w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, a Koncert Galowy w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Jubileuszowa, 10. Konferencja naukowo–szkoleniowa „Sztuka w leczeniu, zasada i nauka” z cyklu Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka z wykładami dotyczącymi obowiązkowych klasy specjalistów z dziedzin otologii, audiologii i terapii stosowania się do 11 lipca 2024 w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” – koncert finałowy

Koncert finałowy jubileuszowego 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”, zdaniem portalu kurier365.pl, uświadomił wszystkim uczestnikom oraz widzom, siłę i wartość pracy w połączeniu z nauką i profesjonalizmem. Utwory muzyczne wykonywane podczas festiwalu ,,Ślimakowe Rytmy” przez dzieci, nastolatków, osoby dorosłe, profesjonalnych muzyków i amatorów nie tylko dostarczały wrażeń estetycznych. Uświadamiały również możliwość powrotu ze świata ciszy do świata dźwięków.

Koncert finałowy 10. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” uświetnili swoimi występami m. in. Vadim Brodski – wirtuoz skrzypiec, jeden z jurorów „Ślimakowych Rytmów”, Hanna Śleszyńska – aktorka czy Jacek Wójcicki – aktor, śpiewak, artysta „Piwnicy Pod Baranami”. Finalistów i gości festiwalu występujących na scenie wspierała orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Kluzy. Wydarzenie poprowadzili Agata Konarska i Maciej Miecznikowski – artysta będący użytkownikiem pasywnego implantu słuchu.

 

Ślimakowe rytmy

Prof. Henryk Skarżyński: 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”

„Witając uczestników i gratulując finalistom każdej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy”, wyrażałem swoje przekonanie, że warto było podjąć ten wysiłek. Uważam, że dla wielu utalentowanych ludzi i ich bliskich był on po prostu wyjątkową przygodą, a dla części – w co wierzę – stał się wstępem do kariery muzycznej.” – Komentował prof. Henryk Skarżyński. – „Międzynarodowego Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” ukazuje wyjątkowe talenty i umiejętności pacjentów Światowego  Centrum Słuchu  w Kajetanach pod Warszawą.” – Uważa prof. Henryk Skarżyński.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” w liczbach

W ciągu 10 lat trwania Międzynarodowego Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” do konkursu zgłosiło się ponad 1.000 artystów z całego świata, którzy odzyskali słuch dzięki nowoczesnym metodom leczenia i rehabilitacji opracowanym w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Są wśród nich dzieci, osoby dorosłe, profesjonalni muzycy, którzy mogli wrócić do uprawiania swojej pasji i zawodu, oraz zwykli ludzie, dla których muzyka stała się częścią życia.

Co to jest Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu?

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu jest wiodącym w Polsce instytutem badawczym i wysokospecjalistycznym szpitalem. Od ponad 20 lat wykonuje się tu najwięcej na świecie operacji poprawiających słuch. W ciągu 32 lat wykonano tu ponad 600.000 procedur chirurgicznych i ponad 5.000.000 konsultacji oraz badań. Pod opieką tej placówki znajduje się obecnie ok. 14.000 osób z implantami słuchowymi.

 

 

wAkcji24.pl | Kultura | KWS, źródło: AI | 18.07.2024

 

 

Po zamachu: Donald Trump wskazał – wiceprezydentem USA może zostać katolik

Donald Trump po zamachu na swoje życie wskazał, że katolik J. D. Vance jest jego kandydatem na stanowisko wiceprezydenta USA. Jakie poglądy ma ten młody polityk?

ks. Paweł Kilimnik, Festiwal Light For Life: Każdy, kto wierzy, jest człowiekiem młodym

Koordynator Festiwalu Młodych LIGHT FOR LIFE w Wambierzycach ks. Paweł Kilimnik opowiada o jego powstaniu i najnowszej edycji 2024. Rozmowę prowadzi ks. Jakub Klimontowski, redaktor naczelny „w-Akcji” wAkcji24.pl.

Angola: Jak Kościół katolicki wpływa na funkcjonowanie państwa?

Angola jest państwem położonym w południowo-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Jego burzliwa historia sięga czasów I tysiąclecia p.n.e., kiedy to zasiedlili się tam Buszmeni. Plemiona te od VII wieku naszej ery były wypierane przez ludy Bantu na południe....

Reforma edukacji: Zamiast odrabiać prace domowe uczniowie spędzą więcej czasu w internecie?

Prace domowe znikają ze szkoły, ale czy to oznacza, że poziom nauki będzie wyższy, czy raczej odwrotnie? Na co dzieci przeznaczą czas, który normalnie poświęciłyby pracom domowym analizuje Ryszard Stochła.

Made in USA: Katolicy w USA

Katolicy w USA mają długą i złożoną historię, sięgającą pierwszych europejskich kolonizatorów. Pierwsza znana katolicka msza w USA odbyła się w 1526 roku, kiedy hiszpańscy osadnicy przybyli do dzisiejszej Karoliny Południowej. Jednak to dopiero w XVII wieku katolicyzm zaczął się szerzej rozwijać, głównie dzięki francuskim i hiszpańskim misjonarzom. Jak dziś wygląda katolicyzm w USA?

Niszczone kościoły na zdjęciach – Górski Karabach w obiektywie. Wstrzasająca wystawa w Warszawie

Od 26 czerwca w Auli Spadochronowej na II piętrze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie można podziwiać wystawę fotografii „Górski Karabach (Arcach) – dziedzictwo w niebezpieczeństwie”. To wyjątkowe wydarzenie prezentuje prace autorstwa Vahe Gabrielyana i innych...