Koronka na Ulicach Miast Świata: Koronka jest jedną z najbardziej znanych modlitw do Bożego Miłosierdzia, szczególnie w Polsce. Niezwykle prosta, a jednocześnie głęboka w swej wymowie, Koronka staje się mostem między wiernymi a miłosiernym Bogiem. Iskra Bożego Miłosierdzia z Polski zaprasza cały świat do wspólnej modlitwy. Koronka na Ulicach Miast Świata odbędzie się już 28 września o godz. 15:00!

Koronka na Ulicach Miast Świata

Poznaj historię Koronki do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego to szczególna modlitwa, którą przekazał wiernym sam Jezus. Św. Faustyna Kowalska najpierw usłyszała ją wewnątrz swojej duszy, kiedy podczas wizji ujrzała anioła mającego ukarać ziemię za grzechy (Dz. 474-475). Następnego dnia Jezus dokładnie wyjaśnił jej, jak należy odmawiać Koronkę i jak wielka jest jej moc (Dz. 476). W kolejnych objawieniach Jezus obiecał szczególne łaski tym, którzy będą odmawiać tę modlitwę z ufnością.

Początkowo to właśnie św. Faustyna modliła się Koronką w różnych sytuacjach, np. przy umierających czy prosząc o deszcz. W 1937 roku ks. Michał Sopoćko uzyskał imprimatur dla tej modlitwy i zorganizował jej wydanie na obrazkach Jezusa Miłosiernego oraz w książeczce „Chrystus, Król Miłosierdzia”. W czasie II wojny światowej Koronka zaczęła się szeroko rozpowszechniać, tłumaczono ją na różne języki i drukowano w wielu krajach. Ważną rolę w promocji Koronki odegrali m.in. marianie z USA, którzy publikowali materiały o miłosierdziu Bożym w różnych językach.

Księża w niebezpieczeństwie. Nasila się agresja i przemoc systemowa

Księża w niebezpieczeństwie. Agresja wobec księży staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w Polsce. Najnowszy raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza, zatytułowany „Niebezpieczna misja? Agresja wobec osób duchownych,...

Koronka na Ulicach Miast Świata

Jezus złożył obietnice modlącym się Koronką do Miłosierdzia Bożego

Jezus przekazał św. Faustynie konkretne obietnice dla tych, którzy będą z wiarą i ufnością odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Oto kilka z nich: 

  • O trzeciej godzinie  błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. (Dz. 1320).

  • Większe jest miłosierdzie Moje aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć Moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią najświętsze serce swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia; przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści miłosierdzia Mojego. Czemuż byś miała przeprowadzać ze Mną [spór] o nędzę twoją. Zrób Mi przyjemność, że Mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a Ja cię napełnię skarbami łask. (Dz 1485)

  • Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje. Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu. (Dz 687)

Z Koronką ściśle związana jest także Godzina Miłosierdzia, czyli modlitwa odmawiana o godzinie 15:00, w chwili śmierci Jezusa na krzyżu. Jest to moment szczególnej łaski, w którym Jezus zaprasza wiernych do modlitwy za świat, prosząc o przebaczenie dla ludzkości. Modlitwa o tej godzinie ma ogromne znaczenie, a Jezus obiecał, że w tym czasie szczególnie wysłuchuje próśb skierowanych do Niego.

Koronka na Ulicach Miast Świata Koronka do Bożego Miłosierdzia
Biskup Tadeusz Lityński ks. Zbigniew Kucharski Laudato Si rozmowa

Bp Tadeusz Lityński: Troska o wspólny dom wymaga współpracy wszystkich niezależnie od różnic światopoglądowych [TYLKO U NAS]

Koronka na Ulicach Miast Świata

Koronka na Ulicach Miast Świata: Iskra Bożego Miłosierdzia z Polski zaprasza cały świat do wspólnej modlitwy

KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA – 28 WRZEŚNIA 2024 – GODZ. 15.00

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia z Łodzi oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Białegostoku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich, by o tej samej godzinie, tego samego dnia, stanąć na ulicy, na więziennym dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Bożego Miłosierdzia.- www.iskra.jezuici.pl

Tegoroczne intencje Koronki do Bożego Miłosierdzia Ulicami Miast Świata

  1. Aby w Panu Bogu pokładać nadzieje, stawiając Go na pierwszym miejscu w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym.– Modlitwa o to, aby Bóg był fundamentem we wszystkich sferach naszego życia. To wezwanie, aby Jego wola i wartości były priorytetem w naszych rodzinach, w życiu społecznym oraz w polityce.
  1. Za Kościół Boży, aby wiernie i konsekwentnie bronił depozytu wiary i moralności.– Modlitwa za Kościół, aby zachowywał czystość nauki i moralności, nawet wobec nacisków ze strony świata. Prośba o wierność w głoszeniu Ewangelii i obronie zasad moralnych, które stanowią fundament chrześcijańskiego życia.
  1. Za biskupów i księży, aby byli kapłanami według Serca Jezusowego.– Prośba, aby duchowieństwo było wierne naukom Chrystusa, pełniąc swoją posługę w duchu miłości, pokory i oddania, na wzór Serca Jezusowego, które jest źródłem miłosierdzia i przewodnikiem dla każdego kapłana.
  1. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.– Intencja za przywódców politycznych, aby pełnili swoją rolę z odpowiedzialnością i troską o wspólne dobro, postrzegając swoje obowiązki jako formę służby, a nie narzędzie osobistych ambicji.
  1. O poszanowanie życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci.– Modlitwa o ochronę każdego życia, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, przeciwstawiając się aborcji, eutanazji i innym zagrożeniom życia. Przypomina o świętości życia i potrzebie jego obrony w każdej sytuacji.
  1. O pokój na całym świecie, zwłaszcza w miejscach wojen i niepokoju, a szczególnie za Haiti ogarnięte zamętem i bezprawiem.– Prośba o pokój na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc konfliktów i kryzysów, takich jak Haiti, gdzie sytuacja polityczna i społeczna jest bardzo trudna.
  1. Za wszelkich więźniów, a zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia, którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie. – Intencja za osoby przebywające w więzieniach, szczególnie te, które utraciły wiarę i nadzieję. Modlitwa, aby odnaleźli Boże miłosierdzie i zrozumieli, że nawrócenie i odnowa duchowa są zawsze możliwe.
  1. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  1. Za żołnierzy i obrońców granic, aby skutecznie i godnie bronili ojczyzny.– Prośba o ochronę dla żołnierzy i osób pełniących służbę na granicach, aby wykonywali swoje obowiązki z honorem i byli skuteczni w obronie suwerenności i bezpieczeństwa kraju.
  1. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. – Uniwersalna intencja, w której modlimy się za nasze ojczyzny, społeczności lokalne, rodziny oraz nas samych, prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę i prowadzenie w codziennym życiu.
Prezes EWTN News Montse Alvarado

Montse Alvarado, prezes EWTN News, uhonorowana za wybitne zaangażowanie na rzecz wolności religijnej

Koronka na Ulicach Miast Świata

Koronka na Ulicach Miast Świata: 8 intencja zaskakuje!

Ósma intencja Koronki Ulicami Miast Świata to modlitwa o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów oraz pomoc w odbudowie ich domów. Stanowi to znaczącą różnicę wobec obecnej polityki Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, która w praktyce zakłada stałe osiedlanie uchodźców w nowych krajach. Intencja ta przypomina, że naturalnym pragnieniem człowieka jest życie w swojej ojczyźnie, gdzie czuje się najbezpieczniej i najbardziej związany ze swoją kulturą i korzeniami. Modlitwa w tej intencji podkreśla, że nie należy zaniechać wysiłków na rzecz przywrócenia pokoju i stabilności w krajach dotkniętych konfliktami, aby uchodźcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Właśnie na takie działania powinna być skierowana polityka międzynarodowa, zamiast przyjmowania uchodźców w celu ich stałego osiedlenia w innych państwach.

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia to modlitwa, która przemienia serca i dusze wiernych. Jest nie tylko wołaniem o miłosierdzie dla nas samych, ale także dla całego świata. W dzisiejszych czasach, pełnych niepokoju, cierpienia i zagubienia, staje się szczególną modlitwą nadziei, ufności i pojednania. Modlitwa ta przypomina, że Bóg jest nieskończonym miłosierdziem, które jest dostępne dla każdego, kto z ufnością się do Niego zwróci.

wAkcji24.pl | Wiara | Maria Nicińska| źródło: iskra.jezuici.pl| 18.09.2024

Księża w niebezpieczeństwie. Nasila się agresja i przemoc systemowa

Księża w niebezpieczeństwie. Agresja wobec księży staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w Polsce. Najnowszy raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza, zatytułowany „Niebezpieczna misja? Agresja wobec osób duchownych,...

Biskup Świdnicki Marek Mendyk pilnie wzywa: Módlmy się za Ojczyznę i pokój na świecie

Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza wszystkich wierzących do wspólnego przeżycia modlitewnego Triduum w dniach 1–3 maja 2025 roku – czasu szczególnej modlitwy za Ojczyznę i o pokój na świecie. W swoim słowie pasterskim hierarcha podkreśla duchowy wymiar pierwszego...

Aż 74,1 proc. Polaków pozytywnie ocenia pontyfikat papieża Franciszka! Wizerunek Kościoła się poprawia

W świetle najnowszego badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej w likwidacji, aż 74,1 proc. Polaków ocenia pontyfikat papieża Franciszka jako udany. To bardzo wyraźny sygnał, że duchowe i duszpasterskie działania Ojca Świętego znalazły...

Kuria w Przemyślu: Zatrzymanie ks. Grzegorza uważamy za środek nieusprawiedliwionej represji, nieuzasadnionej przemocy i poniżenia

Kuria Metropolitalna w Przemyślu wydała oficjalne oświadczenie w związku z zatrzymaniem księdza Grzegorza, kapłana Archidiecezji Przemyskiej. Sprawa związana jest z kontrowersyjnym śledztwem dotyczącym aborcji w szpitalu w Oleśnicy. W komunikacie kuria wyraża...

Lewandowski pokieruje diecezją w USA

Bruce Lewandowski został mianowany nowym ordynariuszem diecezji Providence w stanie Rhode Island – decyzję tę ogłosił papież Franciszek 8 kwietnia 2025 roku. To wydarzenie ma szczególne znaczenie nie tylko dla amerykańskiego Kościoła, ale również dla Polonii, ponieważ...

Zmarł Papież Franciszek. Co nam zostawił po sobie?

W Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia 2025 r. Kościół katolicki pożegnał Jorge Mario Bergoglio SJ – pierwszego papieża z Ameryki Łacińskiej, pierwszego jezuity na Stolicy Piotrowej i pierwszego papieża, który przyjął imię Franciszek.Jego śmierć zamyka wyjątkową...

Co się dzieje po śmierci papieża? Czym jest novendiales i sede vacante?

Co się dzieje po śmierci papieża? Śmierć papieża uruchamia precyzyjnie zaplanowany ciąg wydarzeń, które były doskonalone przez wieki. Wiele z tych tradycji ma swoje korzenie jeszcze w starożytnym Rzymie. Jakie kroki są podejmowane? Jak wygląda czas sede vacante, czyli...

Pontyfikat papieża Franciszka. 10 najważniejszych wydarzeń

Pontyfikat papieża Franciszka trwał 12 lat. Jorge Mario Bergoglio SJ był 266. biskupem Rzymu. W chwili wyboru na papieża miał 76 lat. Odszedł do Domu Ojca w Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia 2025 r. w wieku 88 lat. W historii Kościoła katolickiego był drugim...

Ks. Grzegorz Wołoch: Od Ewangelii do Uniwersytetów – edukacyjna misja Kościoła

Ks. Grzegorz Wołoch: Kościół katolicki od ponad dwóch tysięcy lat odgrywa fundamentalną rolę w edukacji społeczeństw, przekazując wiedzę nie tylko w zakresie teologii, ale także filozofii, nauk ścisłych, literatury i sztuki. Historia jednoznacznie pokazuje, że to...

Poniedziałek Wielkanocny — między wiarą a tradycją

Poniedziałek Wielkanocny to w liturgii Kościoła katolickiego dalszy ciąg radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Choć Niedziela Wielkanocna pozostaje kulminacyjnym momentem obchodów, to również poniedziałek ma swoje religijne znaczenie i jest w Polsce dniem...

Niedziela Zmartwychwstania – Jezus zmartwychwstał!

Niedziela Zmartwychwstania to najistotniejsze święto w Kościele katolickim, ponieważ upamiętnia najważniejsze wydarzenie w chrześcijaństwie – powstanie Jezusa z martwych. Obchody rozpoczynają się od mszy rezurekcyjnej, która symbolizuje triumf życia nad śmiercią. To...

Wielka Sobota – cisza, nadzieja i światło zmartwychwstania

Wielka Sobota, choć z pozoru jest dniem ciszy i zadumy, niesie ze sobą głębokie znaczenie duchowe – to czas czuwania przy grobie Chrystusa i oczekiwania na Jego zmartwychwstanie. Jest to również dzień święcenia pokarmów. Jaka jest symbolika święconki?Od rana w...

Wielki Piątek – Dzień Ciszy, Cierpienia i Nadziei

Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni w roku liturgicznym Kościoła katolickiego. W tym dniu wspomina się mękę i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu – wydarzenie centralne dla chrześcijańskiej wiary. To dzień pełen skupienia, ciszy i głębokiej refleksji nad...

Wielki Czwartek w Wieczerniku – miejscu, gdzie wszystko się zaczęło

Wielki Czwartek to dzień, który wprowadza nas w najgłębsze tajemnice chrześcijańskiej wiary. To właśnie wtedy, w Wieczerniku, Jezus Chrystus – świadomy nadchodzącej męki – pozostawił swoim uczniom największy dar: Eucharystię. Ustanowił również kapłaństwo, by Jego...

Francja się nawraca. Rekordowa liczba chrztów dorosłych!

Nowe dane pokazują, że Francja się nawraca. W tym roku podczas liturgii Wigilii Paschalnej we Francji chrzest przyjmie ponad 10 300 dorosłych i 7 400 nastolatków. To aż o 45% więcej niż w roku 2024, co potwierdza utrzymującą się od pięciu lat tendencję wzrostową. Tak...

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Niedziela Palmowa to wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym, który rozpoczyna Wielki Tydzień i przywołuje jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń z życia Jezusa – Jego triumfalny wjazd do Jerozolimy. To właśnie to wydarzenie opisują wszyscy czterej Ewangeliści....

Wartości dla Przyszłości. Jest obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole

Akcja Katolicka w Polsce chce walczyć o "Wartości dla Przyszłości" i  wspiera Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą ,,Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy - Prawo oświatowe" obligującą do wyboru nauki religii lub etyki w szkole. "Razem zadbajmy o...

Polska to nie jest kraj dla ludzi wierzących? Dane niepokoją

Polska to nie jest kraj dla ludzi wierzących? Aż 50% duchownych biorących udział w badaniu przyznało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy doświadczyło agresji – tak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zatytułowanego...

Biskup Arkadiusz Okroj – nowy biskup toruński

Biskup Arkadiusz Okroj nowym biskupem diecezji toruńskiej. Do tej pory pełnił on funkcję biskupa pomocniczego w diecezji pelplińskiej. Informację o nominacji przez papieża Franciszka ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce 5 kwietnia w samo południe.Biskup Arkadiusz...

Św. Jan Paweł II. 10 cytatów, które są dzisiaj aktualne bardziej niż kiedykolwiek

Jan Paweł II to postać, której słowa wciąż rozbrzmiewają echem w sercach milionów ludzi na całym świecie. Jego pontyfikat to nie tylko czas wielkich przemian w Kościele i świecie, ale również epoka głębokiej refleksji nad sensem życia, wartościami i duchowością. Był...