Light for Life Festiwal

Light for Life Festiwal, to wydarzenie dla ludzi młodych z różnych ruchów, organizacji, stowarzyszeń i fundacji, która żyje zgodnie z chrześcijańskimi wartościami, a także dla wszystkich, którzy dopiero poszukują swoich ścieżek wiary i tych, którzy pragną poznać nowych ludzi i wartościowo spędzić czas.

Takie wydarzenie nie może odbyć się bez sztabu organizacyjnego i dużej grupy wolontariuszy, których w różnych formach pomagało aż setka. W organizację tego Festiwalu od samego początku mocno zaangażowane jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

LFL składa się z kilku części. Odbywają się 4 strefy młodych, w których można spotkać ciekawych zaproszonych gości, dzielących się doświadczeniem swojego życia, świadectwem wiary. W tym roku byli to: Magdalena Czech, Krzysztof Sowiński, ks. Rafała Główczyński SDS oraz Joanna Jóźwiak. Każda strefa ma swój charakter, jej uczestnicy dzielą się zwykle pięknymi świadectwami. “Gdy byłam na strefie z ks. Rafałem, miałam wrażenie jakby mówił prosto do mnie. W pewnym momencie nawet miałam łzy w oczach ze wzruszenia” relacjonuje Oliwia.

Oczywiście w czasie festiwalu był czas także na wyciszenie i modlitwę w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi w Strefie Miłosierdzia i Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Marka Mendyka – biskupa diecezji Świdnickiej, który skierował do młodych słowo, zachęcając do tego by odważnie przyznawać się do Jezusa na co dzień. Na koniec dodając z humorem, by odważnie również nawet tańczyć w deszczu, który towarzyszył Mszy Świętej i kończącemu festiwal koncertowi zespołu “Owca”.

Nasi partnerzy