Ks. Michał Olszewski – oświadczenie Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego

Ks. Michał Olszewski – oświadczenie Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego

Oświadczenie Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego w sprawie ks. Michała Olszewskiego

 Nie wiedziałeś o tym? W telewizji, którą oglądasz, w radiu, które słuchasz, nie mówili o tym? To teraz już wiesz. Aresztowali księdza, zakuli w kajdanki i osadzili w areszcie.

Kardynał Stefan Wyszyński

Sercanie o sprawie ks. Michała Olszewskiego

Oświadczenie w sprawie ks. Michała Olszewskiego

Drodzy Przyjaciele,

jak wszystkim wiadomo od pamiętnego wtorku w Wielkim Tygodniu trwa zatrzymanie w areszcie śledczym w Warszawie naszego współbrata ks. Michała Olszewskiego SCJ. Paralelnie z aresztowaniem ks. Michała do trzech naszych wspólnot zakonnych weszli funkcjonariusze ABW. Działali na mocy nakazu prokuratury krajowej w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Niestety niezmiennie większość informacji jakimi dysponujemy w tej sprawie pochodzą z doniesień medialnych.

Do chwili obecnej nie pozwolono na spotkanie z osadzonym ks. Michałem, naszemu przełożonemu wyższemu – prowincjałowi ks. Sławomirowi Knopikowi SCJ. Jedynym źródłem jakichkolwiek informacji o sytuacji i stanie ks. Michała jest jego pełnomocnik mec. Krzysztof Wąsowski. 

Ks. Michał Olszewski

Bp Marek Mendyk: Żyjemy w niemoralnym systemie o totalitarnych zapędach

Aresztowany ks. Michał Olszewski

Jesteśmy poruszeni i głęboko zaniepokojeni ostatnimi doniesieniami na temat aresztowania i przetrzymywania naszego współbrata w pierwszych 60 godzinach od zatrzymania. Informacje te są potwierdzone i swoje źródło mają w świadectwie przekazanym przez ks. Michała swoim najbliższym. Sprawa zatrzymania budzi słuszne poruszenie. Pogwałcenie podstawowych praw człowieka, psychiczne tortury, odmówienie spełnienia potrzeb fizjologicznych to działania przypominające najgorsze karty naszej historii.  

Niepokoją nas doniesienia płynące od pełnomocnika ks. Michała, mecenasa Krzysztofa Wąsowskiego, dotyczące sposobu prowadzenia postępowania. Nadal nie udostępniono mu wszystkich akt sprawy. 

Prześladowania religijne

ks. Jerzy Popiełuszko: prześladowany przez władzę

Aresztowany ks. Michał Olszewski

Te trudne wydarzenia dotykają nas Księży Sercanów oraz wszystkich, którzy na różny sposób są z nami związani. Dziękujemy Wam za słowa wsparcia, życzliwe gest kierowane do najbliższych ks. Michała. Prosimy o nieustawanie w modlitwie ufając, że zaistniała sytuacja znajdzie swój sprawiedliwy finał. My ze swej strony będziemy domagać się rzetelnego wyjaśnienia bulwersujących i wręcz nieludzkich działań wobec naszego współbrata. Będziemy Was też informować na bieżąco o efektach naszych starań. 

Księża Sercanie

Michał Olszewski Jesteś katolikiem

Marcin Bogdan: Jesteś katolikiem?

Aresztowany ks. Michał Olszewski

#MUREM_ZA_KS_MICHAŁEM

 

Drodzy Przyjaciele Fundacji Profeto i księdza Michała Olszewskiego,

Wszyscy odczuwamy ogromny ból i niepokój z powodu aresztowania księdza Michała. To, co przeżywamy jako wspólnota, jest trudne do opisania słowami. Każdy z nas pragnie, by ksiądz Michał jak najszybciej wrócił do naszej wspólnoty.

Wiemy, że wielu z Was chce zrobić coś więcej – zorganizować manifestacje, zbierać podpisy czy nagłaśniać sprawę w mediach. Choć my jako Profeto nie możemy angażować się w takie działania ze względu na naszą rolę w postępowaniu, doceniamy każdy gest wsparcia, który pochodzi od Was. Wasze zaangażowanie ma ogromne znaczenie i może przynieść pozytywne efekty, dlatego zachęcamy wszystkich, aby działali w duchu chrześcijańskiej miłości i szacunku.

Organizowanie publicznych akcji wsparcia, takich jak manifestacje, wiece czy zbieranie podpisów, może być skutecznym sposobem na pokazanie solidarności z księdzem Michałem. Te działania mogą zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów na jego sytuację, co jest niezwykle ważne. Pamiętajmy jednak, aby te akcje były przeprowadzane w sposób pokojowy i godny, odzwierciedlając wartości, które ksiądz Michał zawsze nam przekazywał.

Naszą największą siłą w tej trudnej sytuacji jest modlitwa i pokuta. Modlitwa ma moc, która przekracza ludzkie możliwości i bariery. Prosimy więc wszystkich o modlitwę w intencji księdza Michała, aby Bóg dał mu siłę przetrwać ten trudny czas oraz by sprawiedliwość mogła zostać wymierzona w sposób właściwy. Pokuta zaś jest formą duchowego wsparcia, która pozwala nam zbliżyć się do Boga i prosić o Jego miłosierdzie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za dotychczasowe wsparcie – zarówno duchowe, jak i materialne. Wasza troska i zaangażowanie pokazują, jak bardzo zależy Wam na księdzu Michale i na naszej wspólnocie. To właśnie ta solidarność daje nam nadzieję i siłę do dalszej walki.

Pamiętajmy, że prawda zawsze zwycięży, a ksiądz Michał jest niewinny. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to osiągnąć. Wspierajmy księdza Michała modlitwą i pokutą, powierzając go w ręce Boga. Dzięki naszej wspólnej modlitwie i wytrwałości sprawiedliwość na pewno zwycięży.

Z ciepłymi pozdrowieniami i modlitwą,
Profeto

Kardynał Stefan Wyszyński św. Jan Paweł II

Kardynał Stefan Wyszyński: Gdy człowiek zajmie postawę, że lepiej się nie wysilać, nie narażać, nie wychylać, godzi się tym samym na ograniczenia własnej godności i rezygnuje z jej obrony.

Dołącz do nas w modlitwie i działaniu

 

Zapraszamy w poniedziałek 8 lipca 2024 r. o godz. 19.30 do świdnickiego Rynku, aby stanąć w obronie ks. Michała Olszewskiego. Pokażmy nasz sprzeciw wobec narastającej fali zła. Pokażmy także siłę naszej modlitwy.

Pamiętajmy, że przed laty to właśnie księża pomagali przetrwać trudne lata komuny. Dziś jest czas, żebyśmy stanęli odważnie w ich obronie. Teraz naszej pomocy potrzebuje ks. Michał Olszewski.

Jeśli nie wstawimy się za nim, to kto wie, czy za chwilę lewicowa władza nie podniesie ręki na innych naszych kapłanów. Dlatego działajmy z Bożą pomocą. Weźmy ze sobą różańce i flagi narodowe.

Środowiska patriotyczne Ziemi Świdnickiej

ks michal olszewski2

wAkcji24.pl  | Wiara | Zródło: Księża Sercanie|  Fot. ks. Michała Olszewskiego – Sercanie   | 7.07.2024

Trzeźwość polską racją stanu. Bp Tadeusz Bronakowski: Niech ten czas będzie okazją do przywrócenia właściwej hierarchii wartości

Biskup Tadeusz Bronakowski przypomina słowa Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego: „Trzeźwość polską racją stanu”.

Polska jak Białoruś? Ksiądz w więzieniu torturowany bez wyroku

Jeszcze niedawno porównanie naszego kraju z Białorusią uwłaczałoby godności naszego państwa. Dzisiaj patrząc po tym, jak traktowani są obydwu krajach katoliccy księża, możemy mieć wrażenie, że różnice się zatarły. Na Białorusi doszło do aresztowania dwóch księży z...

Zamach na Ojca Świętego. Świat wstrzymał oddech

Zamach, przez który świat wstrzymał oddech. 13 maja 1981 roku, w środę, dzień rozpoczął się w Watykanie jak każdy inny. Nikt nie spodziewał się, że tego dnia dojdzie do dramatycznego wydarzenia, które wstrząśnie światem. Papież Jan Paweł II miał wygłosić przemówienie...

Ks. Stefan Niedzielak. Męczennik komunizmu

Ks. Stefan Niedzielak był jednym z tych, którzy swoją odwagą i determinacją stawili czoła brutalnym represjom komunistycznego reżimu w Polsce. Jego życie, wypełnione nieustanną walką o prawdę i sprawiedliwość, zakończyło się w dramatycznych okolicznościach, które do...

Donald Trump cudem przeżył zamach. Pomogła modlitwa katolickiego księdza

Donald Trump cudem nie zginął w zamachu. Pomogła modlitwa katolickiego księdza. Ijciec Jason Charron znalazł się na wiecu został poproszony przez organizatorów wiecu o modlitwę i błogosławieństwo dla zebranych.

Dlaczego piesza pielgrzymka na Jasną Górę może być właśnie dla Ciebie?

Już 1 sierpnia rusza XXI Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę! Pielgrzymka to nie tylko podróż do świętego miejsca, ale również wyjątkowe doświadczenie duchowe i fizyczne, które może mieć głęboki wpływ na nasze życie.  Dlaczego warto podjąć trud...

Radio Maryja zamknięte! Szokujące działania przeciwko Kościołowi

Radio Maryja dawało tysiącom słuchaczy możliwość uczestniczenia we wspólnej modlitwie, nauce i życiu Kościoła. To już koniec. Radio Maryja zamknięte! Kolejna napaść władzy na Kościół katolicki Po zablokowaniu kont bankowych w kwietniu, władze anulowały status prawny...

Zamach na Donalda Trumpa. Konferencja Episkopatu USA: Modlimy się za prezydenta Trumpa i Amerykę

Zamach na Donalda Trumpa – oświadczenie Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych w sprawie wydarzeń w Pensylwanii.

Rób to 5 razy dziennie, a już po miesiącu zauważysz ogromne zmiany

Rób to 5 razy dziennie, a będzie lepiej. Ale co? W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o zdrowym stylu życia i znaczeniu odpowiedniej diety dla naszego ciała. Specjaliści zalecają, aby spożywać warzywa i owoce co najmniej 5 razy dziennie, ponieważ dostarczają...

Biskup Świdnicki Marek Mendyk: Pielgrzymi mogą wyprosić wiele łask dla siebie i swoich bliskich, kościoła, Ojczyzny i świata

Biskup Marek Mendyk: W modlitwie połączonej z ofiarą pielgrzymi mogą wyprosić wiele łask dla siebie i swoich bliskich, dla Kościoła i naszej Diecezji oraz dla Ojczyzny i świata, w którym coraz więcej wojen i zamieszania.

Angola: Polak nuncjuszem apostolskim

Angola: 1 lipca 2024 roku, papież Franciszek mianował księdza prałata dr. Kryspina Witolda Dubiela nuncjuszem apostolskim w Angoli oraz arcybiskupem tytularnym Vannidy. Ks. Dubiel, urodzony w 1973 roku w Nowej Sarzynie, zdobył wykształcenie teologiczne i prawnicze, a...

Związki partnerskie – dlaczego Kościół jest przeciwko?

Związki partnerskie – jakie jest stanowisko Kościoła Katolickiego? Dlaczego Kościół jest przeciwko ustawie o związkach partnerskich?

ks. Michał Olszewski: 4 konkrety o Miłosierdziu Bożym

Ks. Michał Olszewski: Boże miłosierdzie nie jest jakimś abstrakcyjnym pojęciem, nie jest jakąś teologiczną opowiastką, nie jest jakąś historią kaznodziejską, którą będziemy mamić oczy z ambony, ale jest konkretem.

Święty Brat Albert- inspiracja do niesienia pomocy potrzebującym

Święty Brat Albert (Adam Chmielowski) jest jednym z najważniejszych polskich świętych, znanym ze swojego poświęcenia dla najuboższych i bezdomnych. Jego duchowe dziedzictwo i inspiracja są kontynuowane przez liczne instytucje, które noszą jego imię. Te instytucje...

Miesiąc Najdroższej Krwi Chrystusa

Lipiec jest szczególnym miesiącem w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego, dedykowanym Najdroższej Krwi Chrystusa. Ta tradycja, mająca swoje korzenie w głębokiej duchowości i teologii Kościoła, przypomina wiernym o ofierze, jaką Jezus Chrystus złożył dla ludzkości, oraz o zbawiennym znaczeniu Jego przelanej Krwi.

Kardynał Stefan Wyszyński. Niezłomny prymas. Więzień władzy.

Kardynał Stefan Wyszyński, nazywany "Prymasem Tysiąclecia", to jedna z najbardziej znaczących postaci w historii Kościoła katolickiego w Polsce oraz w walce z reżimem komunistycznym. Jego życie i działalność symbolizują niezłomność ducha w obliczu brutalnych represji...

Kardynał Stefan Wyszyński: 10 myśli Prymasa Polski, które są dzisiaj najbardziej aktualne

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, mówił słowa, które dzisiaj brzmi bardziej niż aktualnie! Święty Jan Paweł II prosił: „Oby Kościół i Naród pozostał mocny dziedzictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas”.

Bp Marek Mendyk: Żyjemy w niemoralnym systemie o totalitarnych zapędach

Biskup Świdnicki Marek Mendyk o tym jak traktowany jest ks. Michał Olszewski: „Musimy się obudzić, my musimy się ocknąć z tego marazmu. Katolicy budzą nienawiść urzędników wysługujących się niemoralnym systemom o totalitarnych zapędach. Ten przykład pokazuje nam, że właśnie w takim systemie żyjemy”

ks. Jerzy Popiełuszko: prześladowany przez władzę

Ks. Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej znamiennych postaci oporu wobec komunistycznych władz w Polsce. Jego życie, pełne poświęcenia i odwagi, zakończyło się brutalnym morderstwem przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. W tym artykule...

Religia zostaje w szkole: podpisz petycję!

Religia zostaje w szkole – rozpoczęła się zbiórka pod bardzo ważną petycją w sprawie ograniczania lekcji religii w szkole i pomniejszania jej znaczenia w procesie edukacji.

O autorze

Redakcja

Portal Katolicki wAkcji24.pl to nowoczesne miejsce w sieci dedykowane dla wiernych i sympatyków Kościoła katolickiego, poszukujących pogłębionej wiedzy oraz inspiracji z różnych dziedzin życia. Oferuje on szeroki zakres działów od duchowości po kulturę, ekonomię, podróże i historię, dostarczając wartościowych treści i katolickiej perspektywy na współczesne tematy.

Rozmowy w Akcji – Nasz PODKAST!

Nowy numer „W Akcji”

Promuj nas w social mediach

ARCHE TRAVEL

CENTRUM PROMOCJI TURYSTYKI ARCHE

JUŻ 29.08-1.09.2024

Sudecki Uniwersytet Ludowy

POPULARNE

Tematy w Akcji