Aresztowano księdza, księdza Michała Olszewskiego.

 Nie wiedziałeś o tym? W telewizji, którą oglądasz, w radiu, które słuchasz, nie mówili o tym? To teraz już wiesz. Aresztowali księdza, zakuli w kajdanki i osadzili w areszcie.

 Nie wiedziałeś o tym? W telewizji, którą oglądasz, w radiu, które słuchasz, nie mówili o tym? To teraz już wiesz. Aresztowali księdza, zakuli w kajdanki i osadzili w areszcie.

Kardynał Stefan Wyszyński

Marcin Bogan o sprawie ks. Michała Olszewskiego

Jesteś katolikiem?

Aresztowano księdza, księdza Michała Olszewskiego. Nie wiedziałeś o tym? W telewizji, którą oglądasz, w radiu, które słuchasz, nie mówili o tym? To teraz już wiesz.

Aresztowali księdza, zakuli w kajdanki i osadzili w areszcie.

poks01 icon

Przedłużyli areszt tymczasowy na kolejne trzy miesiące. Zastanawiasz się, że skoro podjęto tak drastyczne środki to może ksiądz jest winny popełnienia jakiegoś przestępstwa? Dobrze, nie dyskutujmy o tym, ale musisz wiedzieć, że do tej pory nie ma żadnego aktu oskarżenia. Księdzu Olszewskiemu postawiono jedynie zarzuty – wszak każdy aresztowany musi mieć postawione jakieś zarzuty. Księdzu Olszewskiemu zarzucono „brak specyficznego doświadczenia w budowie takich ośrodków jak Archipelag”. To o tyle kuriozalne, że takiego kryterium nie było w konkursie, w którym kierowana przez księdza Fundacja Profeto otrzymała dofinansowanie na budowę tego ośrodka.

Ks. Michał Olszewski

Bp Marek Mendyk: Żyjemy w niemoralnym systemie o totalitarnych zapędach

Aresztowany ks. Michał Olszewski

Ksiądz Michał Olszewski nie jest podejrzany o zabójstwo czy uszczerbek na czyimś zdrowiu, nie jest podejrzany o spowodowanie wypadku czy nieumyślnego narażenia czyjegoś zdrowia lub życia. Nie jest też podejrzany o defraudację pieniędzy, wszak ośrodek Archipelag – wyspy wolne od przemocy” został wybudowany z pozyskanych środków, mimo stawianego zarzutu braku doświadczenia. Pomimo to podczas aresztowania został zakuty w kajdanki a w drodze do warszawskiego aresztu został wystawiony na publiczne pośmiewisko na stacji benzynowej, gdzie policjanci pozwalali postronnym osobom fotografować skutego kajdankami księdza.

 

Po przywiezieniu do Policyjnej Izby Zatrzymań, ksiądz Olszewski, który jest byłym egzorcystą, od jednego z policjantów usłyszał: „Witaj w piekle”.

 

  • · przez pierwsze 60 godzin od zatrzymania ksiądz Olszewski nie dostał żadnego posiłku
  • · księdzu odmawiano możliwości skorzystania z toalety sugerując „lej do butelki”
  • · dopiero 20 godzin po zatrzymaniu umożliwiono mu pierwszy kontakt z adwokatem
  • · w tym czasie próbowano wymóc na nim zeznania bez obecności adwokata
  • księdza osadzono w celi „pod specjalnym nadzorem”, był cały czas monitorowany przez kamery, a kajdanki wkładano mu nawet przy wyjściu na spacerniak
  • w nocy był budzony co godzinę zapalanym w celi światłem
Prześladowania religijne

ks. Jerzy Popiełuszko: prześladowany przez władzę

Aresztowany ks. Michał Olszewski

Jedną z wyrafinowanych form torturowania psychicznego jest praktykowany przez NKWD tzw. konwejer

Ratyfikowana przez PolskęKonwencja w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania” w artykule 1 definiuje tortury jako: „każde działanie, którym jakiejkolwiek osobie umyślnie zadaje się ostry ból lub cierpienie, fizyczne bądź psychiczne, w celu uzyskania od niej lub od osoby trzeciej informacji lub wyznania, w celu ukarania jej za czyn popełniony przez nią lub osobę trzecią albo o którego dokonanie jest ona podejrzana”. Jedną z wyrafinowanych form torturowania psychicznego jest praktykowany przez NKWD tzw. konwejer, czyli wielogodzinne przesłuchanie, podczas którego ofierze nie pozwala się zasnąć, tak by wydobyć od przesłuchiwanego przyznanie się do spreparowanych oskarżeń.

Św. Stanisław 8 maja

Św. Stanisław. Biskup, który nie bał się przeciwstawić się władzy

Aresztowany ks. Michał Olszewski

Jesteś katolikiem?

 

Twój bliźni, więcej, Kapłan Kościoła katolickiego, do którego przynależysz z własnej nieprzymuszonej woli, poddany jest bezprawnym i niczym nieuzasadnionym cierpieniom.

Co zrobiłeś, co zrobisz by Mu pomóc?

  • Czy zamówisz intencję niedzielnej Mszy Św. za uwolnienie księdza Michała Olszewskiego i opamiętanie dla jego oprawców? Tylko nie mów, że pomodlisz się w domu, wieczorem, w samotności przy zasłoniętych żaluzjach. Jezus nauczał: Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”.
  • Czy staniesz pod murami warszawskiego więzienia, by okazać solidarność więzionemu Kapłanowi?
  • Czy przyjdziesz pod Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pod Gmach Sejmu, by upomnieć się o wolność dla aresztowanego i torturowanego psychicznie Kapłana?
  • Czy wydrukujesz w kilkudziesięciu egzemplarzach ten tekst, lub napisany przez siebie apel o uwolnienie księdza Michała Olszewskiego i rozdasz go wiernym wychodzącym z kościoła po niedzielnej Mszy Św.? Może w telewizji, którą oglądają nie mówili nic o księdzu Olszewskim?

„Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”.

Kim jesteś skoro milczysz?

Marcin Bogdan

Kardynał Stefan Wyszyński św. Jan Paweł II

Kardynał Stefan Wyszyński: Gdy człowiek zajmie postawę, że lepiej się nie wysilać, nie narażać, nie wychylać, godzi się tym samym na ograniczenia własnej godności i rezygnuje z jej obrony.

Dołącz do nas w modlitwie i działaniu

 

Zapraszamy w poniedziałek 8 lipca 2024 r. o godz. 19.30 do świdnickiego Rynku, aby stanąć w obronie ks. Michała Olszewskiego. Pokażmy nasz sprzeciw wobec narastającej fali zła. Pokażmy także siłę naszej modlitwy.

Pamiętajmy, że przed laty to właśnie księża pomagali przetrwać trudne lata komuny. Dziś jest czas, żebyśmy stanęli odważnie w ich obronie. Teraz naszej pomocy potrzebuje ks. Michał Olszewski.

Jeśli nie wstawimy się za nim, to kto wie, czy za chwilę lewicowa władza nie podniesie ręki na innych naszych kapłanów. Dlatego działajmy z Bożą pomocą. Weźmy ze sobą różańce i flagi narodowe.

Środowiska patriotyczne Ziemi Świdnickiej

ks michal olszewski2

wAkcji24.pl  | Wiara | Marcin Bogan – Solidarni2010 |  Fot. ks. Michała Olszewskiego – Sercanie   | 7.07.2024

Trzeźwość polską racją stanu. Bp Tadeusz Bronakowski: Niech ten czas będzie okazją do przywrócenia właściwej hierarchii wartości

Biskup Tadeusz Bronakowski przypomina słowa Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego: „Trzeźwość polską racją stanu”.

Polska jak Białoruś? Ksiądz w więzieniu torturowany bez wyroku

Jeszcze niedawno porównanie naszego kraju z Białorusią uwłaczałoby godności naszego państwa. Dzisiaj patrząc po tym, jak traktowani są obydwu krajach katoliccy księża, możemy mieć wrażenie, że różnice się zatarły. Na Białorusi doszło do aresztowania dwóch księży z...

Zamach na Ojca Świętego. Świat wstrzymał oddech

Zamach, przez który świat wstrzymał oddech. 13 maja 1981 roku, w środę, dzień rozpoczął się w Watykanie jak każdy inny. Nikt nie spodziewał się, że tego dnia dojdzie do dramatycznego wydarzenia, które wstrząśnie światem. Papież Jan Paweł II miał wygłosić przemówienie...

Ks. Stefan Niedzielak. Męczennik komunizmu

Ks. Stefan Niedzielak był jednym z tych, którzy swoją odwagą i determinacją stawili czoła brutalnym represjom komunistycznego reżimu w Polsce. Jego życie, wypełnione nieustanną walką o prawdę i sprawiedliwość, zakończyło się w dramatycznych okolicznościach, które do...

Donald Trump cudem przeżył zamach. Pomogła modlitwa katolickiego księdza

Donald Trump cudem nie zginął w zamachu. Pomogła modlitwa katolickiego księdza. Ijciec Jason Charron znalazł się na wiecu został poproszony przez organizatorów wiecu o modlitwę i błogosławieństwo dla zebranych.

Dlaczego piesza pielgrzymka na Jasną Górę może być właśnie dla Ciebie?

Już 1 sierpnia rusza XXI Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę! Pielgrzymka to nie tylko podróż do świętego miejsca, ale również wyjątkowe doświadczenie duchowe i fizyczne, które może mieć głęboki wpływ na nasze życie.  Dlaczego warto podjąć trud...

Radio Maryja zamknięte! Szokujące działania przeciwko Kościołowi

Radio Maryja dawało tysiącom słuchaczy możliwość uczestniczenia we wspólnej modlitwie, nauce i życiu Kościoła. To już koniec. Radio Maryja zamknięte! Kolejna napaść władzy na Kościół katolicki Po zablokowaniu kont bankowych w kwietniu, władze anulowały status prawny...

Zamach na Donalda Trumpa. Konferencja Episkopatu USA: Modlimy się za prezydenta Trumpa i Amerykę

Zamach na Donalda Trumpa – oświadczenie Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych w sprawie wydarzeń w Pensylwanii.

Rób to 5 razy dziennie, a już po miesiącu zauważysz ogromne zmiany

Rób to 5 razy dziennie, a będzie lepiej. Ale co? W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o zdrowym stylu życia i znaczeniu odpowiedniej diety dla naszego ciała. Specjaliści zalecają, aby spożywać warzywa i owoce co najmniej 5 razy dziennie, ponieważ dostarczają...

Biskup Świdnicki Marek Mendyk: Pielgrzymi mogą wyprosić wiele łask dla siebie i swoich bliskich, kościoła, Ojczyzny i świata

Biskup Marek Mendyk: W modlitwie połączonej z ofiarą pielgrzymi mogą wyprosić wiele łask dla siebie i swoich bliskich, dla Kościoła i naszej Diecezji oraz dla Ojczyzny i świata, w którym coraz więcej wojen i zamieszania.

Angola: Polak nuncjuszem apostolskim

Angola: 1 lipca 2024 roku, papież Franciszek mianował księdza prałata dr. Kryspina Witolda Dubiela nuncjuszem apostolskim w Angoli oraz arcybiskupem tytularnym Vannidy. Ks. Dubiel, urodzony w 1973 roku w Nowej Sarzynie, zdobył wykształcenie teologiczne i prawnicze, a...

Związki partnerskie – dlaczego Kościół jest przeciwko?

Związki partnerskie – jakie jest stanowisko Kościoła Katolickiego? Dlaczego Kościół jest przeciwko ustawie o związkach partnerskich?

ks. Michał Olszewski: 4 konkrety o Miłosierdziu Bożym

Ks. Michał Olszewski: Boże miłosierdzie nie jest jakimś abstrakcyjnym pojęciem, nie jest jakąś teologiczną opowiastką, nie jest jakąś historią kaznodziejską, którą będziemy mamić oczy z ambony, ale jest konkretem.

Święty Brat Albert- inspiracja do niesienia pomocy potrzebującym

Święty Brat Albert (Adam Chmielowski) jest jednym z najważniejszych polskich świętych, znanym ze swojego poświęcenia dla najuboższych i bezdomnych. Jego duchowe dziedzictwo i inspiracja są kontynuowane przez liczne instytucje, które noszą jego imię. Te instytucje...

Miesiąc Najdroższej Krwi Chrystusa

Lipiec jest szczególnym miesiącem w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego, dedykowanym Najdroższej Krwi Chrystusa. Ta tradycja, mająca swoje korzenie w głębokiej duchowości i teologii Kościoła, przypomina wiernym o ofierze, jaką Jezus Chrystus złożył dla ludzkości, oraz o zbawiennym znaczeniu Jego przelanej Krwi.

Kardynał Stefan Wyszyński. Niezłomny prymas. Więzień władzy.

Kardynał Stefan Wyszyński, nazywany "Prymasem Tysiąclecia", to jedna z najbardziej znaczących postaci w historii Kościoła katolickiego w Polsce oraz w walce z reżimem komunistycznym. Jego życie i działalność symbolizują niezłomność ducha w obliczu brutalnych represji...

Ks. Michał Olszewski – oświadczenie Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego

Ks. Michał Olszewski aresztowany – oświadczenie księży Sercan i Fundacji Profeto w sprawie księdza Michała Olszewskiego.

Kardynał Stefan Wyszyński: 10 myśli Prymasa Polski, które są dzisiaj najbardziej aktualne

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, mówił słowa, które dzisiaj brzmi bardziej niż aktualnie! Święty Jan Paweł II prosił: „Oby Kościół i Naród pozostał mocny dziedzictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas”.

Bp Marek Mendyk: Żyjemy w niemoralnym systemie o totalitarnych zapędach

Biskup Świdnicki Marek Mendyk o tym jak traktowany jest ks. Michał Olszewski: „Musimy się obudzić, my musimy się ocknąć z tego marazmu. Katolicy budzą nienawiść urzędników wysługujących się niemoralnym systemom o totalitarnych zapędach. Ten przykład pokazuje nam, że właśnie w takim systemie żyjemy”

ks. Jerzy Popiełuszko: prześladowany przez władzę

Ks. Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej znamiennych postaci oporu wobec komunistycznych władz w Polsce. Jego życie, pełne poświęcenia i odwagi, zakończyło się brutalnym morderstwem przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w 1984 roku. W tym artykule...