Świadectwa Łask i Cudów za Wstawiennictwem Św. Rity

Odkryj niesamowite historie ludzi, którzy doświadczyli cudów dzięki modlitwie do św. Rity. Przeczytaj o uzdrowieniach, interwencjach i innych łaskach, które zmieniły życie wielu osób.

Św. Rita Patronka Spraw Beznadziejnych

Św. Rita - Świadectwa Łask

Św. Rita: Cudowne Interwencje

Święta Rita jest często nazywana patronką od spraw beznadziejnych. Cuda za jej wstawiennictwem zaczęły być odnotowywane już od momentu śmierci świętej. Już podczas procesu kanonicznego w 1626 roku do przeanalizowania było ponad 100 tablic wotywnych- wszystkie świadczyły o cudach i łaskach otrzymanych za wstawiennictwem św. Rity. 

Dziś nie sposób byłoby wszystkich zliczyć, każdego dnia z całego świata napływają wiadomości dotyczące potężnego wstawiennictwa świętej. Przeczytaj kilka świadectw łask i cudów, jakie wydarzyły się za przyczyną św. Rity!

DALL·E 2024 05 20 09.44.54 A close up image of human hands clasped together in a prayer like gesture. The hands are the central focus with the human figure visible but blurred

Św. Rita: interwencja medyczna

Od urodzenia cierpię na mózgowe porażenie dziecięce. Przeszłam wiele operacji, niestety ostatnia nie przyniosła pożądanego efektu, co sprawiło, że mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Trudniej mi się chodziło niż przed zabiegiem, a dodatkowo odczuwałam nieznośny ból w lewej stopie. Zaczęłam się załamywać, gdyż każda wizyta u lekarza kończyła się słowami: „Niestety ze stopą jest coraz gorzej – kość zmienia swoje położenie. Jeśli się pani nie zdecyduje na kolejną operację, będzie kiepsko”. Nie wiedziałam, do kogo mam się zwrócić o pomoc. Nagle przypomniał mi się ks. Przemek i karteczka z modlitwą do św. Rity, którą kiedyś mi dał. Zaczęłam odmawiać tę modlitwę razem z nowenną do tej Patronki. Poprosiłam również pewną dziewczynę mieszkającą w Głębinowie o powierzenie mojej intencji św. Ricie podczas nabożeństwa, gdyż od Głębinowa dzieli mnie dosyć spora odległość. 

I stał się cud: zarówno ja, jak i moi lekarze są  w szoku – kość w mojej nodze sama ułożyła się w odpowiednim miejscu, noga już prawie w ogóle mnie nie boli. Uniknęłam kolejnego cięcia, a przede wszystkim uwierzyłam w moc modlitwy. Mam nadzieję, że niebawem osobiście podziękuję św. Ricie za wstawiennictwo, a ks. Przemkowi za to, że „zaprowadził” mnie do tej Świętej.

Wierna czcicielka

źródło: deon.pl

 

Św. Rita pomaga znaleźć pracę

ŚWIADECTWO DOTYCZĄCE ZNALEZIENIA PRACY

Od dłuższego czasu mam szczególne nabożeństwo do św. Rity. Rozpoczęło się ono tym, że zachwyciło mnie życie i droga tej świętej, a przez to stała mi się szczególnie bliska. Będąc pewnego dnia w Głębinowie, zostawiłam kartkę z intencją o znalezienie pracy za wstawiennictwem św. Rity. Była to dla mnie sprawa naprawdę trudna, ponieważ dotąd z każdej strony zamykano mi drzwi do nowej pracy. Właściwie przestałam się łudzić, że w końcu znajdę stałą pracę. W niecały miesiąc odkąd zostawiłam intencję u św. Rity, w mojej miejscowości pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko bibliotekarza. Złożyłam dokumenty, przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i od początku czułam w tym Boże błogosławieństwo. Kilka dni później wybrano mnie na to stanowisko. Jak to często bywa, że Pan Bóg daje więcej niż prosimy, to okazało się, że po okresie próbnym dostałam od razu umowę na czas nieokreślony. W dodatku co jakiś czas odkrywałam, że rzeczy, których się do tej pory uczyłam, a które wydawały się być zupełnie niepotrzebne, w tej pracy jedna po drugiej okazały się przydatne. Poczułam się na właściwym miejscu i to niesamowite, jak Pan Bóg się o nie dla mnie zatroszczył. Wierzę, że św. Rita miała na to znaczący wpływ.

Wdzięczna Anna

źródło: Sanktuarium św. Rity w Głębinowie

Św. Rita uzdrawia Michałka

ŚWIADECTWO DOTYCZĄCE UZDROWIENIA

Za wstawiennictwem św. Rity nasz synek Michałek całkowicie wyzdrowiał. Za tydzień minie dokładnie rok od zdarzenia, które zmieniło nasze życie. Michał urodził się zdrowy. W wieku 6 tygodni ciężko zachorował. 29 listopada zeszłego roku Michałek został przyjęty do szpitala. W nocy stan dramatycznie się pogorszy i został przewieziony w trybie pilnym do wojewódzkiego szpitala. Tam natychmiast przyjęto go na oddział intensywnej terapii dla dzieci. Michałka podłączono do respiratora i wykonano tomografię głowy.

Diagnoza: rozległy wylew krwi do mózgu. Dla nas rodziców, jak i całej rodziny diagnoza była nie do pojęcia. Konsekwencją wylewu było wodogłowie pokrwotoczne. Poinformowano nas, że zmiany, które zaszły w mózgu są nieodwracalne. Na nasze pytanie: czy jest jakakolwiek optymistyczna wiadomość, lekarz odpowiedział wprost: „nie”. Pielęgniarka przygotowywała nas na najgorsze. Michał miał nie przeżyć nocy. Usłyszeliśmy, że tej nocy zyskamy prywatnego anioła w niebie. Zaczęliśmy dzwonić do rodziny i znajomych, z prośbą o modlitwę.

Następny dzień zaczęliśmy od Mszy św. Czuwaliśmy przy łóżeczku. Cała rodzina czekała pod oddziałem. Wtedy właśnie dowiedzieliśmy się o św. Ricie. Siostra Agnieszka – pielęgniarka z zupełnie innego oddziału przyniosła nam obrazek św. Rity z modlitwą. Gorąco zaczęliśmy się wszyscy modlić o uzdrowienie. Michałek walczył, przeszedł dwie operacje głowy. Z dnia na dzień jego stan się poprawiał, stawał się coraz silniejszy.

Po 3 tygodniach na OIOM-ie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wyszliśmy do domu. Michałek wyzdrowiał. Dziś ma ponad rok, nie odbiega od swoich rówieśników. Wszystko pokazuje, zaczyna mówić, zaczyn chodzić. Lekarze są pod ogromnym wrażeniem. My wiemy, że to zasługa naszej modlitwy. Codziennie modlimy się do św. Rity. Co miesiąc jesteśmy tutaj, aby podziękować za cudowne uzdrowienie.

Agata i Rafał (rodzice Michałka)

źródło: Sanktuarium św. Rity w Głębinowie

Św. Rita ratuje małżeństwo

ROZPADAŁO SIĘ MOJE MAŁŻEŃSTWO

Chciałabym podzielić się swoim świadectwem. Dzięki św. Ricie natrafiłam na Nowennę Pompejańską. Było to w bardzo trudnym okresie mojego życia. Właśnie rozpadało się moje małżeństwo. Codziennie błagałam kochaną Ritę o pomoc i nie zawiodła. Mąż przestał mówić o rozwodzie i wyprowadzce. Został z nami. Teraz naprawiamy nasze małżeństwo. Módlcie się do św. Rity, bo ona jest miła Bogu i Maryi. Ona zawsze wam pomoże. Święta Rito dziękuję z całego serca. Święta Rito módl się za nami.

Ilona

źródło: pompejanska.rosemaria.pl

Obrona życia – Konferencja Episkopatu Polski: Bóg Wszechmogący jest Dawcą Życia

wAkcji24.pl: Obrona życia – Konferencja Episkopatu Polski zabrała głos: Bóg Wszechmogący jest Dawcą Życia, przez co jest obecny w poczęciu i życiu każdego człowieka. Życie nowej, unikalnej osoby ludzkiej, rozpoczyna się od poczęcia, czyli połączenia komórek matki i ojca. Od tego momentu każdy człowiek powinien mieć zapewnione pełne prawo do ochrony życia.

Błogosławiona Maria Kandyda od Eucharystii. Czego może nas nauczyć?

wAkcji24.pl: Błogosławiona Maria Kandyda, jej wspomnienie przypada na 12 czerwca.  Zapraszamy do zapoznania się z piękną postacią, mistyczką Eucharystii, od której możemy uczyć się wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości w czekaniu, a także w dojrzeniu i...

Religia w szkole: jednoznaczne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

wAkcji24.pl | Religia w szkole: zdecydowane stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec prób ograniczania katechezy w polskich szkołach. Przeczytaj cały dokument Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie. Dołącz do osób broniących religii w polskiej szkole!

Więźniarki Bidena: katolickie aktywistki pro-life w amerykańskim więzieniu

wAkcji24.pl: Więźniarki Bidena: Cztery aktywistki pro-life uwięzione za blokadę kliniki aborcyjnej, symbol kontrowersji FACE Act. Starsze kobiety trafiły do więzienia mimo poważnych problemów ze zdrowiem.

Cisza wyborcza – narzędzie przeciwko Kościołowi Katolickiemu?

wAkcji24.pl: Cisza wyborcza obowiązuje w krajach tradycyjnie uważanych za katolickie, takich jak Włochy, Hiszpania, Francja czy Polska. Czy to przypadek, że tam gdzie nie istnieje silny i zjednoczony kościół ciszy wyborczej nie potrzeba wprowadzać?

Jaki naprawdę jest ojciec Rydzyk mówi Marcin Klamka CSsR. Rozmowy w Akcji [PODCAST]

wAkcji24.pl: Jaki naprawdę jest ojciec Rydzyk? Jakie tajemnice skrywa słynny zakon Redemptorystów? Ojciec Marcin Klamka CSsR w szczerej rozmowie z ks. Jakubem Klimontowskim. Posłuchaj kolejnego odcinka naszego podcastu „Rozmowy w Akcji”.

Biskup jubilat – Ignacy Dec

wAkcji24.pl: Pierwszy Biskup Świdnicki, ks. prof. dr hab. Ignacy Dec, w czerwcu obchodzi kilka ważnych jubileuszy. Biskup senior będzie świętował 80. urodziny, 55 lat kapłaństwa i 20 lat święceń biskupich.

Najświętsze Serce Jezusa – Objawienia i Obietnice

Czerwiec jest miesiącem nabożeństw do Najświętszego Serca Jezusowego. Serce Chrystusa jest symbolem i żywym obrazem Jego nieskończonej miłości. Symbolem tej miłości Słowa Wcielonego do nas jest Jego Serce przebite na krzyżu. Jezus kocha nas przez to Serce jako...

Jak trwoga to do Boga? Nauka kontra wiara

wAkcji24.pl: Powiedzenie „Jak trwoga to do Boga” na stałe zakorzenione jest w naszym języku i świadomości. Wielki Słownik Języka Polskiego wyjaśnia , że „tylko wtedy przypominamy sobie o Bogu i prosimy Go o pomoc, gdy znajdujemy się w jakiejś trudnej, krytycznej sytuacji”. Istnieje także spostrzeżenie, że „chłop się nie przeżegna, dopóki piorunu nie usłyszy”. Ukryta tu jest podwójna mądrość. Jedna strona mówi nam o tym, że wiara wpływa na postrzeganie przez człowieka trudności w życiu, druga zaś rozróżnia swego rodzaju myślenie magiczne od myślenia religijnego.

Górski Karabach: Ormian wypędzono z domów, teraz ich kościoły są zagrożone

wAkcji24.pl: Górski Karabach kontrolowany przez Azerbejdżan straci ormiańskie, chrześcijańskie dziedzictwo kulturowe? Międzynarodowa społeczność Ormian jest zbulwersowana wystawą w Warszawie, na której ormiańskie kościoły zostały przedstawione jako albańskie…

Św. Rita - Odkryj Moc Wstawiennictwa Świętej

wAkcji24.pl | Wiara| Maria Nicińska | 22.05.2024