Matt Walsh: Głos Prawdy i Odwagi

Odkryj jak Matt Walsh wbrew ostrej krytyce i atakom medialnym głosi prawdę o świecie. Poznaj najgłośniejszy głos amerykańskich katolików, który zmienia świat.

Matt Walsh cropped

Kim jest Matt Walsh?

Matt Walsh jest jedną z głównych twarzy amerykańskiego „The Daily Wire”. Jest wyjątkową osobą w sferze komentarzy polityczno-kulturowych ze względu na swoje wyznanie. Walsh jest amerykańskim katolikiem i jego wiara ma duży wpływ zarówno na jego poglądy jak i działania. 

Matt Walsh, amerykański komentator, pisarz i osobowość medialna, zyskał szeroką popularność dzięki swojej pracy dla „The Daily Wire”. Znany z bezkompromisowych poglądów, Walsh stał się prominentnym głosem w debacie publicznej na temat ruchu Pro-Life oraz kwestii związanych ze zmianami płci.

Dzieci mają prawo do życia. Poczęliśmy je i dlatego jesteśmy im winni naszą opiekę i naszą ochronę. Być może nie jest to już nakaz prawa, ale jest to nakaz miłości.

Matt Walsh

W obronie wartości życia

Matt Walsh od dawna jest zagorzałym zwolennikiem ruchu Pro-Life, który sprzeciwia się aborcji i promuje ochronę życia od momentu poczęcia. Jego zaangażowanie w tę sprawę nie ogranicza się jedynie do wypowiedzi medialnych. Walsh aktywnie uczestniczy w marszach i demonstracjach Pro-Life, a także współpracuje z organizacjami, które działają na rzecz ochrony życia nienarodzonych dzieci.

Walsh regularnie porusza temat aborcji, a także eutanazji w swoich podcastach i artykułach, argumentując, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i że aborcja jest moralnie i etycznie niedopuszczalna. 

Matt Walsh kontra płeć

Drugim kluczowym tematem, który Walsh regularnie porusza, jest kwestia zmian płci. Walsh bardzo często wypowiada się o sprawach LGBT jednak temat zmiany płci jest dla niego szczególnie ważny. Jest on stanowczym krytykiem ideologii transgenderowej, zwracając uwagę na potencjalne niebezpieczeństwa związane z medycznym i społecznym uznawaniem zmiany płci, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Walsh argumentuje, że promowanie zmiany płci wśród dzieci może prowadzić do trwałych szkód psychicznych i fizycznych. Jego zdaniem, dzieci nie są w stanie podejmować tak drastycznych decyzji dotyczących swojego ciała i tożsamości płciowej, które mogą mieć nieodwracalne konsekwencje.

What Is A Woman Film Logo

W 2022 roku Matt Walsh zaprezentował film dokumentalny o transpłciowości “What Is A Woman?” (w tłum. na pol. “Czym jest kobieta?”). W filmie Walsh przeprowadzając rozmowy z różnymi ekspertami – przede wszystkim z tymi którzy są jej propagatorami i zarabiają na temacie transpłciowości – demaskuje realia zmiany płci i hipokryzje ideologów.

Film był kontrowersyjny i przełomowy. Wiele internautów przyznało że nigdy nie dowiedziało się tyle o przemyśle który stoi za zmianami płci i o tym czym jest płeć według aktywistów.

Możesz okłamywać siebie, ile chcesz, ale nie możesz mnie w to wciągać. To samo tyczy się zaimków. Jeśli celowo nazywam mężczyznę „ona”, kłamię. Przekazałem coś, co nie jest prawdą. Pomimo moich uprzejmych intencji, jedyne, co zrobiłem, to przyczyniłem się do zamieszania, nieuczciwości i chaosu intelektualnego szerzącego się w naszej kulturze.

Matt Walsh

Johnny the Walrus

Innym kontrowersyjnym momentem kariery Walsha było wydanie książki „Johnny the Walrus” (w tłum. na pol. “Jaś Mors”). Matt Walsh stworzył de facto parodię książki dla dzieci o transpłciowości. Jako że w szkołach i księgarniach w USA wzrosła ilość książek o transpłciowości i seksualności skierowanych do małych dzieci, Matt Walsh postanowił przeciwdziałać. 

Główny bohater książki, mały chłopiec, przechodzi operacje plastyczne po tym jak dla zabawy udaje morsa. Chłopiec w istocie nie uważa się za zwierzę jednak jego rodzice biorą sprawę na serio… Książka wywołała burzę w mediach, a jej krytycy zarzucili Walshowi brak wrażliwości i zrozumienia dla osób transgenderowych, a także o demoralizowanie dzieci. Walsh widzi jednak w tej krytyce dużo hipokryzji. 

The Daily Wire

„The Daily Wire” to jeden z najważniejszych konserwatywnych głosów w mediach w Stanach Zjednoczonych. Czołowymi twarzami są jest Ben Shapiro, Jordan B. Peterson oraz Matt Walsh. Jordan B. Peterson jest światowej sławy kanadyjskim psychologiem, znanym m.in. z ostrej krytyki marksizmu. Shapiro i Walsh na codzień zajmują się komentarzami politycznymi. Są wyjątkowymi komentatorami chociażby ze względu na swoje wyznania. Shapiro jest ortodoksyjnym żydem, Walsh katolikiem. 

Do nie tak dawna dla „The Daily Wire” pracowała także Candace Owens. Po tym jak odeszła, przeszła na katolicyzm: Głośna konwersja – Candace Owens przechodzi na katolicyzm.

Matt Walsh z The Daily Wire jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskiej debacie na temat wartości konserwatywnych. Jego zaangażowanie w ruch Pro-Life oraz krytyka ideologii transgenderowej przyciągają zarówno gorące poparcie, jak i ostrą krytykę. Bez względu na kontrowersje, jakie wzbudza, Walsh pozostaje niezmiennie oddany swoim przekonaniom, co czyni go jednym z najważniejszych głosów w dzisiejszej debacie publicznej.

wAkcji24.pl | Kultura | Max Manasterski | 28.05.2024 | fotografie ze strony Wikipedia