Cuda Eucharystyczne i Synod Diecezji Świdnickiej

Zanurz się w Tajemnicy Eucharystii

Człowiek lubi doświadczać, czuć, widzieć, dlatego do naszej wyobraźni przemawiają cuda eucharystyczne. Mogą one wzmocnić naszą wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii. Zwracają uwagę na świętość Mszy Świętej oraz przypominają o głębi miłości Boga, który pozostaje realnie obecny wśród ludzi.Synod Diecezji Świdnickiej
Cuda Eucharystyczne Boże Ciało

Znaczenie Cudów Eucharystycznych

Wzmocnienie Wiary i Refleksja

Cuda eucharystyczne są również zaproszeniem do głębszej refleksji nad sakramentem Eucharystii oraz zachętą do żywienia większej pobożności i szacunku dla tego sakramentu. Za każdym razem, gdy ma miejsce takie wydarzenie, trzeba sobie również zadać pytanie: Co chcesz nam Panie Jezu powiedzieć?

A cuda eucharystyczne mogą także być zaproszeniem do Adoracji Najświętszego Sakramentu o której znajdziecie więcej artykułów na naszym portalu.

Cuda Eucharystyczne, Boże Ciało i wezwanie Synodu Diecezji Świdnickiej

ks. Jakub Klimontowski Redaktor Naczelny Magazynu W Akcji

Patrzmy na Jezusa!

W kontekście myśli przewodniej dla I Synodu Diecezji Świdnickiej, którą obrał Biskup Marek Mendyk – “Patrzmy na Jezusa” powinniśmy, dzięki Cudom Eucharystycznym mieć świadomość co ma stanowić centrum naszego życia wiary. Zrozumieć, że to w Eucharystii w sposób szczególny możemy obcować z Bożą Obecnością jako czymś konkretnym, namacalnym i mierzalnym.

Bóg objawiając się mobilizuje nas do działania, również konkretnego, duchowego i fizycznego jednocześnie! Wezwanie synodalne “Patrzmy na Jezusa” oznacza aby to On był w centrum, ale również byśmy spojrzeli w głąb siebie – a nawet może przede wszystkim – wokół nas.

Ks. Jakub Klimontowski – Redaktor Naczelny

wAkcji24.pl | Opinie | Opinie Wiara | Synod Diecezji Świdnickiej | ks. Jakub Klimontowski | 30.05.2024

Zachęcamy do Zgłębiania Tematu

Czytaj więcej na portalu wAkcji24.pl, aby dowiedzieć się więcej o cudach eucharystycznych i ich znaczeniu w naszym życiu duchowym. Dołącz do Adoracji Najświętszego Sakramentu i pogłęb swoją wiarę.

Biskup Marek Mendyk wzywa do jedności. Potraktujmy to z największą powagą

wAkcji24.pl: Synod Diecezji Świdnickiej, który Biskup Marek Mendyk zaingurował 18 maja 2024 roku, ma stać się nie tylko momentem refleksji, ale i inauguracją wspólnego działania. W jego centrum stawiane są pytania o tożsamość chrześcijańską, o fundamenty naszej wiary i kierunki, w których powinniśmy podążać jako wspólnota wierzących.

Monika Rejman-Kulus: Musimy swoje działania zintensyfikować jako osoby wierzące [PODKAST]

wAkcji24.pl | PODKAST | Monika Rejman-Kulus: Komisja, której będę przewodniczyć, czyli „Ja Chrześcijanin”, będzie miała za zadanie na nowo odkrywanie naszej roli, roli osób świeckich w Kościele. Tak jak już kiedyś przed laty św. Jan Paweł II, w adhortacji Christi Fidelis Laici powiedział o roli świeckich w Kościele, uważam, że dzisiaj musimy swoje działania zintensyfikować jako osoby wierzące, świeckie.

Bp Marek Mendyk: Nie żyjemy w epoce zmian, ale przeżywamy zmianę epoki! [słowo na otwarcie 1. Synodu Diecezji Świdnickiej]

wAkcji24.pl: Biskup Świdnicki Marek Mendyk: Dzisiaj sobota 18 maja, kiedy wspominamy rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego papieża Polaka. Tu w katedrze, za łaską Pana Boga, specjalnie to powtarzam, bo wszystko jest jego łaską, inaugurujemy pierwszy synod diecezji świdnickiej. To właśnie temu patronowi dnia dzisiejszego (św. Janowi Pawłowi II – przyp. red.) powierzamy dzieło synod

Bp. Marek Mendyk otworzył 1. Synod Diecezji Świdnickiej! Kazanie Biskupa podczas Mszy św. inauguracyjnej

wAkcji24.pl | Biskup Świdnicki Marek Mendyk: Poprzez wydarzenia synodalne chcemy też przygotować nasze serca i umysły na wielki jubileusz naszego Odkupienia. Trzeba pamiętać, że w 2033 roku będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia. Dziewięć lat, które nas czekają do tego jubileuszu to wspaniała okazja, aby tak jak się to czyni przez rekolekcje i misje, ożywić naszą wiarę, a nade wszystko dziękować Bogu za dzieło odkupienia i zbawienia.

Bp Marek Mendyk: Patrzmy na Jezusa!

Bp Marek Mendyk: Przemiany dokonujące się w świecie, wojna u naszych granic, bolesne zgorszenia w Kościele, spadek liczby powołań i inne niesprzyjające okoliczności – to wszystko budzi w nas poczucie zagrożenia. W tych okolicznościach zalęknieni pytamy Jezusa, jak uczniowie w czasie burzy na jeziorze: „Panie! Czy Cię to nic nie obchodzi, że giniemy?” (Mk 4, 38).